1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Купувајте македонски производи

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од didisi, 7 април 2020.

?

Купувате македонски производи?

 1. Да

  28 глас(а)
  87,5%
 2. Не

  4 глас(а)
  12,5%
 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.676
  Нова кампања на владата да купуваме македонски производи, за полесно компаниите да се сптават со економската криза. Дали имате навика да купувате и од кои фирми, производи сте задоволни.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 2. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.676
  Ајде да ја активираме темава... Дајте предлози на домашни производи од кои што сте задоволни.
  Ја потикнуваме домашната економија...
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  1.950
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  Во ова време од големо значење за економијата е да купуваме домашни производи
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 4. umetnik

  umetnik Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
   

  Прикачени фајлови:

 5. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  1.950
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  Во последно време многу внимавам да купувам повеќе од македонско производство
   
 6. Alex.T

  Alex.T Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2018
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Браво за темава!
  Секогаш се трудам да купувам македонски производи.
  Скоро сета храна што ја купувам е произведена во Македонија.
  Други производи што ми паѓаат на памет во моментов се сапуните, средствата за хигиена Gloss и средства за дезинфекција на Алкалоид.
  Трикотажата и постелнините исто така гледам да бидат македонски...
  [​IMG]
   
  На kankus, Hortenzija и Снегулк@23 им се допаѓа ова.