1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Куќен совет

Дискусија во 'Правни совети' започната од informacija, 5 јуни 2014.

 1. informacija

  informacija Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  Сопственик сум на стан во Кисела Вода-Расадник .
  Станот е празен никој не живее.
  Какви се моите обврски према куќниот совет околу плаќањето на тековно одржуванје на зградата.
   
 2. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.568
  Допаѓања:
  5.802
  жал ми е што морам да ти кажам дека сепак мораш да плаќаш ;( единствено што можеш да направиш е да ги замолиш да плаќаш половина од сумата а затоа ти треба согласност од станарите. Ние пред да се вселиме во станот каде што сме редовно си плаќавме иако беше празен. Јас така знам.
  Инаку тие 400 ден ако ми веруваш ми се најодбивните средства што ги плаќам секој месец. Ама тоа е.