1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кaсл (Castle)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Belis, 15 мај 2011.

 1. Belis

  Belis Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  7
  Дали сте ја гледале серијава?Ако не сте ја гледале еве еден мал вовед:

  [​IMG]
  Главни ликови:Nathan Fillion(Richard Castle),Stana Katic(Kate Beckett)
  Жанр:криминал,драма,мистерија
  Број на сезони:3
  Времетраење:43 мин
  Richard Castle е познат и успешен писател кој што живее во New York.Откако еден сериски убиец ќе имитира делови од негоите книги,тој добива дозвола од градоначалникот на New York да оди со њујоршката полиција(одделот за убиства) и да истражува заедно со нив.Водач на тимот е детективката Kate Beckett.После овој случај Castle ќе продолжи да истражува со полицијата а Kate Becket ќе биде инспирацијата за главниот лик во неговиот нов роман Heat Wave.

  Серијава е закон ја препорачувам тој што не ја има гледано серијава да ја гледа:D
  http://www.youtube.com/watch?v=0FaEigejJYU
   
  На 41319 и anamarija..xD им се допаѓа ова.
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Кесл (Castle)

  Не ја следам редовно, но имам гледано повеке епизоди. Океј ми е, има и подобри криминалистички серии.
  Инаку мислам дека е Касл а не Кесл.
   
 3. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Кесл (Castle)

  Да. Касл е. Иначе и јас не ја следам редовно, но интересна е. :)
   
 4. Belis

  Belis Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  7
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.479
  Допаѓања:
  63.986
  Пол:
  Женски
  Касл е со британски нагласок, а Кесл со американски. Подобро за увото е Касл, па ќе го оставиме така. Јас серијава ја имам загледано, ама не ми побуди којзнае каков интерес, па ја оставив.
   
 6. Belis

  Belis Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  7
  А колку сезони или епизоди изгледа?Според мене 3 сезона е најинтересна.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.479
  Допаѓања:
  63.986
  Пол:
  Женски
  Па, почетокот, неколку епизоди од првата сезона, ама голема конкуренција има за ова серииве, па се најдоа некои поинтересни :)
   
 8. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Јас на рекламите слушам Касл, па затоа и пишав. И Џулија и Анџелина на македонски се Јулија и Анѓелина, па ние не ги преведуваме.
  Како и да е уште еднаш ке нагласам, не е лоша серијата, но има и подобри криминалистички серии!
   
 9. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.477
  Допаѓања:
  2.411
  си ги симнав првата и втората сезона од филмов
  од првата изгледав 5 епизоди денес и ептен ми се допаѓа
  обожавам вакви филмови
   
  На Belis му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Се имам обидено да ја гледам, ама ништо посебно.
  Очекував повеќе, мислев ќе се задлабочам во неа ама и рекламите кои се доста предизвикувачки, на пример Касл да е обвинет за убиство, не се доволно добри да ме привлечат да гледам. :)
   
 11. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Јас ги начекав репризите од почетокот на серијава и ми се допадна, секоја вечер ја гледам на фокс крајм. Интересна ми е особено Касл ми е смешен и Бекет глуми незаинтересирана а е вљубена до уши.
   
  На 41319 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Јас ги гледам репризите во недела од 23:20 до крај 03:00 некаде.
  Таман утре сум од пладне на работа, вечерва можам да си ги гледам 8)
   
 13. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.408
  Допаѓања:
  4.961
  Јас си ги спуштам од Интернет, многу ми е интересна серијава! :) Баш вчера имаше нова епизода!
  И никогаш не успевам да го погодам убиецот, а се трудам хихии...
   
  На 41319 и Belis им се допаѓа ова.
 14. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  938
  Пол:
  Женски
  аа Касл е мн добра криминалистичка серија многу добро сценарио имаат, интересен лик ме Касл хах и девојката не е толку лоша хихи :D
   
  На Belis му/ѝ се допаѓа ова.
 15. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Касл продолжува од понеделник со петта сезона :rock:
  Единствена серија до сефа каде што од една до друга сезона паузата траеше само една недела-две :)
   
 16. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Само дезинформации ширам во последно, не дочитувам ништо ко што треба :$
  Касл се враќа на есен :)
   
 17. 41319

  41319 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  На 24ти септември :) Can't wait! :rock:
   
 18. 41319

  41319 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Уште 19 дена... :rofl:
   
 19. linguaragazza

  linguaragazza Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден се потсетив на серијава кога ја видов рекламата на Фокслајф и решив да ја симнам првата сезона да ја изгледам цела како што треба.И еве ме неколку дена подоцна стигната сум веќе до средината на втора сезона :$

  Ми се допаѓа серијава.Не е тешка за гледање,а и ликовите ми се интересни и харизматични. :)
   
  На 41319 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. 41319

  41319 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски

  Гледај и уживај. Не знајш шо те очекува до крајот на 5та сезона.. :D
   
  На linguaragazza и MarcheloGirl им се допаѓа ова.