ЛЕЕТЗ Конизација

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Bioten, 17 јануари 2014.

 1. Bioten

  Bioten Нов член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки!
  Ме интересира вашето искуство со ЛЕЕТЗ конизација, дали некоја од вас имала искуство околу тоа, и како се завршило се? Поздрав и фала ви многу ;)
   
 2. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.477
  Допаѓања:
  30.755
  Пол:
  Женски
  Гледам темата не е одамна активна, ама ај ќе пишам може некој ќе сподели искуство...
  Планирам да одам на конизација, дали некој има правено да сподели искуство околу процедурата, после тоа терапија, цени???
  Кај мене покажа овој пат промени на колпоскопијата... И сега чекам резултати од биопсија.
   
 3. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Во „Аџибадем Систина“ имаш специјален пакет за конизација
  цената е 55.000 денари, а во пакетот е вклучено
  • Специјалистички анестезиолошки преглед
  • Анестезија
  • Одделенска соба (Двокреветна)
  • Конизација (LLETZ, ULTRASCISION)
  • Постоперативен надзор
  • Лабораториски анализи