1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лабиопластика

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Ishana, 6 октомври 2010.

 1. Ishana

  Ishana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Ме интересира дали во некоја клиника во МК прават лабиопластика? Фала
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Што е тоа?? :$
   
 3. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Лабиопластика е хируршко - естеска интервенција на вагиналните усни..
  Незнам дали тоа го има во Мк не сум запознаена....
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  хмм немам поим за тоа кај нас дали имаа, за се имам слушнато ама за тоа баш и не :(
  Побарај по веб страниве од клиникиве наши, може пишува. Со срека :*
   
 5. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Затегнување на вагиналните усни,тоа ли е??? Една пријателка на мајка ми еднаш збореше за затегнување на вагиналните усни, ама каде кај нас прават незнам. Ако е тоа може да ја прашам да ми каже нешто подетално.
   
 6. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  Лабиопластика е намалување на срамните усни додека затегнувањето на вагината се вика Вагинална рејувенација. Сите овие зафати се вршат и кај нас и се многу нормални во денешно време иако некои сакаат да го прикажат тоа како луксузирање т.е непотребно расфрлање на пари.
  Замислете кој комплекс може да си го набие една жена доколку не е задоволна од изгледот во интимната зона и едноставно се срами да се соблече пред маж? Мегу причините може да биде и најчесто е издолжените срамни усни чија боја најчесто е темна поради тоа што крвта не може да стигне до врвовите што делува малку естетски неубаво, исто како и потемната коже во интимниот дел и околу аналниот отвор знаат да бидат причина за една жена да се чувствув нелагодно а овие последниве 2 работи може да се решат со козметичи третман додека за намалување на срамните усни потребен е оперативен зафат. Зошто таа жена да влече комплекс цел живот кога сето тоа може да се среди со зафат од неколку минути.
  Исто што се однесува до освежувањето на вагината по породувањето т.е затегањето на опуштените мускули значи давање на еден посебен квалитет на жената во животот по породувањето, да не се плаши жената да роди мислејки дека тука завршува животот и како што многупати сме слушнале од постарите жени дека по породувањето сексот веќе не е ист. А зошто да е така кога може да биде поинаку? Јас овој зафат како и затегање на градите по породуањето би го ставила како зафати кои треба да ги плаќа државата а не да апелираат само да раѓаме а потоа кој ги врти жените.
   
  На Leticiagirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luna99

  Luna99 Нов член

  Се зачлени на:
  5 април 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Дали некој знае дали во Македонија се врши лабиопластика (хируршки зафат кадешто се намалуваат срамните усни), каде и колку чини?
   
  На Leticiagirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Leticiagirl

  Leticiagirl Нов член

  Се зачлени на:
  23 април 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Moze da mi pisete vo inbox

  Moze inbox
   
  Последна измена од модератор: 27 април 2021
 9. Цецилија

  Цецилија Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Препорака за Лабиопластика Систина доктор Илија Мостров-пластичен хирург
   
 10. Raven1112

  Raven1112 Нов член

  Се зачлени на:
  13 јули 2023
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали има некој препорака за Лабиопластика ? И дали има некој искуство со ова ?