1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лаги во бракот

Дискусија во 'Брак' започната од vaikiki, 6 мај 2015.

 1. vaikiki

  vaikiki Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  go sakam 25 godini .vo brak sme 22 a imam 41 godina.tezok naporen zivot am si se sakavme najmnogu i pokraj se.me tretitase kako princeza,nekojpat e tezok ama go ljubam.po edna glupava kavga glupava se se smeni.nisto ne bese isto.mi ja dade cela kontrola vo moi race i jas sto napraviv.sakajki da dokazam deka se bas se mozam se rasipav.i go lazev okolu finansiite a ne morav ne bese neophodno.samo sakav da mu dokazam deka mozam se.i pak kup lagi,a toj postojano mi davase sansi deka iskrenostta e sveta.toj e najcesniot i najiskreniot covek koj navistina neznae da laze.a jas patoloska lazga stanav.koga se stana jasno toj povtorno me stiti i jas neznaev da cenam.
  sega mojata ljubov se otkazuva od mene i jas sakam da umram,bukvalno.ova e pekol .pomos baram pomos.toj mi bara resenie a jas neznam koe e toa.sakam se da prestane.sakam se da zavrsi.imame tri deca i milion problemi.no ova ke me ubie.
   
 2. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  94.188
  Пол:
  Женски
  Јас ништо не те разбрав...
   
  На Ingvild, zalosna, Oneo и 3 други им се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Тој бил фин, таа го лажела за пари. После којзнае колку лажење, се откажал од неа, сега женава глуми жртва иако таа била крива и драматризира на форум наместо да се извини и да направи муабет со човекот.
  Ете, скратено.
   
  На Ingvild, theowndemon, glisa и 10 други им се допаѓа ова.
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  94.188
  Пол:
  Женски
  Е тоа ме збуни,што направила со парите?Дала на некого,се коцкала,шопингувала...што?
   
  На zalosna, Hipica, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
 5. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.690
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  Najubavo e da si sednes do nego i da si zboruvas so nego,da se Izvinis kako sto treba i da se potrudis za vas.
   
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Мистерија.
  Јас кога го читав си претпоставив дека криела пари и одела во шопинг, ама нека објасни жената подобро. :)
   
  На kjukli, tessie и lunicka им се допаѓа ова.
 7. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  94.188
  Пол:
  Женски
  Туф,сега сум во недоумница...:)
   
  На crimson и tessie им се допаѓа ова.
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.851
  Допаѓања:
  306.539
  Пол:
  Женски
  Трол?
   
 9. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.291
  Допаѓања:
  169.253
  Овој проблем е за во темата „Финансиите во бракот“
  Освен тоа дека го лажела за парите,јас друго ниту разбрав ниту имам идеја што е проблемот.
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 10. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Па немора да значи дек аго лажела за да шопингува кажа и самата сакала да докаже дека се може сама но не успевала и пропаѓала се повеќе и повеќе ја изгубиладовербата и се. Драга едноставно седни направи еден муабет со него кажи му дека си се трудела да средиш се не си сакала да го вознемируваш демек кажи дека ти треба неговата подршка, помош дај му нека управува и тој малце докажи му дека ти значи. Не дека не си крива но спаси си го бракот а и поштеди ги децата од уште повеќе проблеми. Гордоста остави ја на страна ипак живи луѓе сме се грешава на крајот се ќе се среди ;)
   
 11. vaikiki

  vaikiki Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  za da go lazev za da sopinguvam nemase da ima maka no ne.se trosea pokrivajki upki vo zaednickiot zivot koj bi mozele polesno da go nadmineme ako jas ne pravev taka.ne sum zrtva kriva sum beskonecno i toj navistina se otkazuva od mene.muabet praveno e no ne stojam na zborot.se izleguva po nekoj problem
  NE SUM ZRTVA GLUPACA SUM.
  sepak fala za odgovorite .
  mi treba magicno stapce da sredam,no vcera nesto sfativ NE SE OTKAZUVAM
   
 12. vaikiki

  vaikiki Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  FINO TAKA SKRATENO i na forumov e mesto za dramatizacija ama ova e real life.fala sekako.iskreno od tvoja strana.boli do koski ama ako
   
 13. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.327
  Најискрено ти треба психолошка помош. Патолошко лажење се третира ко болест и за тоа треба помош. Откако ќе го решиш тој проблем потоа тргнуваш кон решавање на др. проблеми
   
  На Oneo, Hipica, vaikiki и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  На 41-на година не си стоиш на зборот и самата си се прогласуваш за глупача. Како ние да ти помогнеме?
  Да ти речеме „Почни да си стоиш на зборот!“? Ќе не‘ послушаш?

  Бескрајно извини му се на мажето. Ако треба секој ден по три пати извинувај му се.
  И престани да раководиш со вашите финансии. Речи му дека си неспособна да го правиш тоа и замоли го тој да преземе.
   
  На zalosna, vaikiki, eloves и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Предложи му да бидете многу поорганизирани во раководење со финансии, за да можете двајцата да бидете во контрола. Запишувајте си се, во секој момент бидете потполно информирани и двајцата колку е земено, колку потрошено, што треба да се плати. Кога ќе снема пари, ќе нема криење.

  И доста се самосожалуваш. Никој нема од надвор да ти помогне, а и не ни може, ако не си помогнеш самата.
   
  На vaikiki му/ѝ се допаѓа ова.
 16. pavlinka-daniela

  pavlinka-daniela Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Здраво..Нова сум на форумов незнаев каде да се обратам па најсоодветна тема ми беше оваа..Значи во брак сме две години имаме и дете 1 година..Во последните неколку месеци почнав да чуствувам какко тој се одалечува од мене го прашував што е работата и се остануваше на ништо..Пред 3 дена случајно на неговиот мобилен беше оставен скајпот оклушен а јас не ни знаев дека има скајп..И тоа потпишан скајпот со неговото име и името на неговата бивша..И беше дзвонувал но таа не беше одговорила па му вретила дека неможе да разговара па кај е се изгубил, значи немаше многу пишано но ме боли тоа што ме лаже го прашав зошто а тој знам згрешив не требаше јас баш тој ден бев во скопје со детето а тој со неа на скајп...Незнам навистина што да правам..Рече нема повеке да се повтори згршил незнам што незнам како но јас неможам да му верувам..Ве молам за совет..Благодарам..:*
   
 17. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  2.091
  Пол:
  Женски
  Не е проблем пишувањето со бившата, тоа е всушност показател дека се слушува нешто поголемо меѓу вас. Најубаво е да го прашаш што е тоа и при тоа да му напоменеш дека не се лутиш било што и да ти рече. Луѓето обично избегнуваат да ја зборуваат вистината за да не ги повредат саканите затоа бараат дружба со бивши, алкохол или несвесно чатување со непознати. Настојувај да ти се отвори и да ти каже како се осеќа. Не го напаѓај, и не се вади со клише муабети ама имаме дете, ама немаме време, ама ме гледаш ли мене. Пријди му пријателски, како другар пред се.
   
  На joy1, zhap4e и referentka им се допаѓа ова.
 18. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901
  @SexiLy И да го полула успат додека го прашува, а во позадина да идат приспивни песнички? Бре бре, тој си се гледал со бившата на скајп, додека таа била отсутна, и сега сопругата треба него да го прашува како тој милиот се чувствувал. Ма немој.
   
  На EDNAEMAJKA, Ingvild, Mia.MGK и 8 други им се допаѓа ова.
 19. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.850
  Допаѓања:
  11.223
  Пол:
  Женски
  Хммм ајде да речеме направил мубет со бившата ок, ама на скајп потпишан со неговото и нејзиното име, ко заљубен тинејџер... :shake: Не знам колку може човек да се прави слеп при очи и уште па и пријателски да разговара.
   
  На eloves, samovila.red., SimonaTino и 3 други им се допаѓа ова.
 20. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  2.091
  Пол:
  Женски
  Ако сака да премине четувањето од скајп во кревет, слободно нека Ве послуша. :)