1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажго, лажго (Liar, Liar) [1997]

Дискусија во 'Филмови' започната од SummerGirl, 11 април 2013.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.855
  Допаѓања:
  25.585
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Главни улоги: Џим Кери, Мора Тирни и Џастин Купер.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Не верувам дека има некој што го нема гледано филмов. Овој филм ми е најинтересен од сите филмови што сум ги гледала, во кои што глуми Џим Кери.
   
 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  64
  Јас го имам гледано. Супер филм за оние кои сакаат СМЕЕЊЕ ДО СОЛЗИ!
  Го препорачувам.
  Поздрав :hai:
   
 3. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Џим Кери.

  Па како може филмот да биде лош? Ајде де? Какоо? :D

  :l:
   
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се потсетам на филмов ми се смее :rofl:
   
 5. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Го имам гледано филмот. Навистина е интересен, посебно крајот
  (онаа со авионот)
  :rofl:
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Ретко кој не го гледал, особено затоа што на една од нашиве телевизии (чинам Сител3 беше, си имаат тие такви тенденции :D ) еден период нон-стоп го емитуваа.
  Комедија а-ла Џим Кери, не можеш да не се изнасмееш. Ама не ми е ни нешто за во несвест паѓање.

  Најдобри филмови на Кери секогаш ќе ми останат Маска и Ејс Вентура.

  Што се однесува на овој, овој дел ми е омилен.
  http://www.youtube.com/watch?v=X6YLAmKFpRM
  Figuratively speaking :D
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Од толку пати што го имаат давано на Сител3, веќе и репликите на филмов ги научив :D
  Интересен филм, впрочем сите филмови на Џим Кери се интересни.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  10000 пати сум го гледала....и пак го гледам и пак се смеам....ова еден од оние успешни филмови според мене кои кај гледачите оставиле голем + и никогаш нема да им бидат досадни.
   
  На elimkd и MariEla3 им се допаѓа ова.
 9. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  На MariEla3 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Сто пати го гледав филмот,закон е..штом е со Џим Кери :D
   
  На elimkd и MariEla3 им се допаѓа ова.
 11. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.570
  Пол:
  Женски
  Незнам по кој пат го имам гледано, и пак и пак смеааа :rofl: . Сепак сите филмови на Џим Кери се :D закон! Овај е најјак! :rofl: Смеа до солзии!! :rofl:
   
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.570
  Пол:
  Женски
  Значи филмов е закон! :rofl: :rofl: :rofl:
   
 13. Sandokan123

  Sandokan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  АЈ КЕНТ ЛАЈ! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.068
  После Глупав и поглупав и Ајс Вентура овој ми е на листата најсмешни филмови со Џим Кери.
  Човеков е цар и неможеш да останеш рамнодушен на него.
  Филмов е закон, абе тоа детенцето срценце, да го изедеш.
  Кери откачен како и секогаш, на секоја сцена ме смееше.
  Најсмешна сцена ми е онаа во лифтот кога ќе влезе девојката со големите гради:

  Каков лудак!
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.550
  Допаѓања:
  72.528
  Пол:
  Женски
  Има смешни сцени но не ме фасцинира многу филмот.
   
 16. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.500
  Допаѓања:
  8.792
  Пол:
  Женски
  Добар, ама најоткачен филм со Џим Кери ми е The Cable Guy.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.792
  Допаѓања:
  47.721
  Пол:
  Женски
  Многу интересен филм, кој знае колку им било забавно на целокупниот тим вклучен на снимањето, многу се смеев и на грешките каде што глумците не издржуваат а да не се изнасмеат на Џим Кери
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Одличен филм, којзнае колку пати ми е гледан. :rofl: Нема утка со филмовите кај што глуми Џим Кери. Смеење загарантирано. :D