1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажна пролет (Yalanci Bahar)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tessie, 23 декември 2011.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Мини серија од девет епизоди. Ја нема на нашите канали иако мене лично многу ми се допаѓа. Ја гледам на http://www.natabanu.com .

    Главен лик во серијата е Зејнеп (Fahriye Evcen). Таа е снаа во моќното семејство Караман. Има прекрасен и хармоничен брак, премногу го сака своето семејство, особено нејзиниот сопруг Мехмет и синот Омер.

    Како и да е, оваа “лажна пролет“ не трае долго. После неколку години мирен живот, нејзиното не-толку славно минато се враќа да ја прогонува. Дали ќе успее да ја победи сенката од минатото и да го сочува семејството?




    [​IMG]
     
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.288
    Допаѓања:
    101.295
    Пол:
    Женски
    Ми се чини како убава сериа.
    :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    искрено кога ја отворив темата прво на тебе ми текна. :) Башка Неџла тука ми е поубава со поприродна боја на коса.
     
  4. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Пред некое време зафатив еден филм со Неџла,ама не знам дали овој беше. :lol:
    Гледањето се на се беше 10-тина минутки,затоа што ни збор турски не разбирам па го исклучив.

    Инаку Неџла скоро и да не ја препознав на сликава.Дури побарав на википедиа за Фахрие Евџен да се осигурам дали е таа.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    на сајтот постиран горе можеш да ја гледаш со српски превод :)

    Edit

    Инаку во серијава, најсимпатична ми е Муге (братучетката на Мехмет) :) За жал
    премногу е наивна
     
    На Look му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.288
    Допаѓања:
    101.295
    Пол:
    Женски
    Серијава планирам да ја изгледам за празнициве. Ми се гледа убава. Додуша све што е со глумицава ми е убаво, зашто ми е поим за убава жена а и како лик Неџла си ја обожавав во Лисјата :D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    И покрај тоа што Неџла како лик ми одеше на нерви, глумицава и те како знаеше да го долови. И за Лејла истото важи (и за сите актери во Лисјата пошто ств немаше утка). На овие две особено им симнувам капа за глумата особено затоа што се млади. Е тука, Неџла глуми сосема поинаков лик, позрел, пософистициран,

    жена која иако направила некои погрешни потези во животот, имала среќа да наиде на добар маж (мислам маж и' e срце, барем според досега виденото, некаде до пола серија сум) и и' помогнал да стане подобра личност.

    За разлика од Неџла, на Зејнеп семејството и' e на прво место и за да го сочува ќе направи ама буквално се'.

    Ми е жал што има само 9 епизоди, баш би сакала во иднина да има некое продолжение, сепак содржината сама си бара помалку епизоди.
     
  8. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Леле значи
    каков крај има серијава :worried:ilent: :worried:ilent:
    . Не жалам ниту за еден момент поминат во гледање на серијава :clap: Се чудам зашто не ја даваат кај нас.
     
  9. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Ја глеаше ли некој серијава?
     
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.288
    Допаѓања:
    101.295
    Пол:
    Женски
    Конечно ја загледав серијава. Преубава е. Штета што не ја даваат кај нас. Плус и снимана е во куќата акде што се снимаше Забранета љубов па ми буди спомени на некои сцени и од таа серија.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lozanoska

    Lozanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    361
    Допаѓања:
    133
    Не е нешто посебно
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Вкус јбг...