1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажна пролет (Yalanci Bahar)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tessie, 23 декември 2011.

 1. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  Мини серија од девет епизоди. Ја нема на нашите канали иако мене лично многу ми се допаѓа. Ја гледам на http://www.natabanu.com .

  Главен лик во серијата е Зејнеп (Fahriye Evcen). Таа е снаа во моќното семејство Караман. Има прекрасен и хармоничен брак, премногу го сака своето семејство, особено нејзиниот сопруг Мехмет и синот Омер.

  Како и да е, оваа “лажна пролет“ не трае долго. После неколку години мирен живот, нејзиното не-толку славно минато се враќа да ја прогонува. Дали ќе успее да ја победи сенката од минатото и да го сочува семејството?
  [​IMG]
   
 2. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  13.066
  Допаѓања:
  86.906
  Пол:
  Женски
  Ми се чини како убава сериа.
  :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  искрено кога ја отворив темата прво на тебе ми текна. :) Башка Неџла тука ми е поубава со поприродна боја на коса.
   
 4. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Пред некое време зафатив еден филм со Неџла,ама не знам дали овој беше. :lol:
  Гледањето се на се беше 10-тина минутки,затоа што ни збор турски не разбирам па го исклучив.

  Инаку Неџла скоро и да не ја препознав на сликава.Дури побарав на википедиа за Фахрие Евџен да се осигурам дали е таа.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  на сајтот постиран горе можеш да ја гледаш со српски превод :)

  Edit

  Инаку во серијава, најсимпатична ми е Муге (братучетката на Мехмет) :) За жал
  премногу е наивна
   
  На Look му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  13.066
  Допаѓања:
  86.906
  Пол:
  Женски
  Серијава планирам да ја изгледам за празнициве. Ми се гледа убава. Додуша све што е со глумицава ми е убаво, зашто ми е поим за убава жена а и како лик Неџла си ја обожавав во Лисјата :D
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  И покрај тоа што Неџла како лик ми одеше на нерви, глумицава и те како знаеше да го долови. И за Лејла истото важи (и за сите актери во Лисјата пошто ств немаше утка). На овие две особено им симнувам капа за глумата особено затоа што се млади. Е тука, Неџла глуми сосема поинаков лик, позрел, пософистициран,

  жена која иако направила некои погрешни потези во животот, имала среќа да наиде на добар маж (мислам маж и' e срце, барем според досега виденото, некаде до пола серија сум) и и' помогнал да стане подобра личност.

  За разлика од Неџла, на Зејнеп семејството и' e на прво место и за да го сочува ќе направи ама буквално се'.

  Ми е жал што има само 9 епизоди, баш би сакала во иднина да има некое продолжение, сепак содржината сама си бара помалку епизоди.
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  Леле значи
  каков крај има серијава :worried:ilent: :worried:ilent:
  . Не жалам ниту за еден момент поминат во гледање на серијава :clap: Се чудам зашто не ја даваат кај нас.
   
 9. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Ја глеаше ли некој серијава?
   
 10. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  13.066
  Допаѓања:
  86.906
  Пол:
  Женски
  Конечно ја загледав серијава. Преубава е. Штета што не ја даваат кај нас. Плус и снимана е во куќата акде што се снимаше Забранета љубов па ми буди спомени на некои сцени и од таа серија.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  129
  Не е нешто посебно
   
 12. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  Вкус јбг...