1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ламбе Алабаковски

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Snow-Queen, 9 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Поп-пејачот Ламбе Алабаковски се сврши со неговата девојка Магдалена, ко­ја живее во Детроит, САД. Ламбе ја побарал за жена Магдалена на тра­ди­ци­о­на­лен начин, на празникот Голема Богородица, пред манастирот "Свети Јо­ван Бигорски".

  "Ку­пив прстен од Битола и ја планирав свршувачката цел месец. Не сакав да биде ништо класично и веќе видено како, на пример, викенд во Ве­не­ци­ја и свршувачка во гондола. Сакав да има духовна вредност и да биде во ма­нас­ти­рот кој ми е особено драг и каде што се наоѓа мојот духовен отец. "
  Лам­бе, и додава: "Магдалена е битолчанка што живее во САД. Ја знам од мно­гу одамна, и веќе две години нашата врска функционира на далечина. Се гле­дав­ме само кога таа доаѓаше во Македонија".
  Зара­ди него, Магдалена, која во Детроит дипломирала медицински ме­наџ­мент, ќе се пресели во Македонија. Сe уште не знаат дали ќе живеат во Скоп­је или во Битола, или на релација меѓу двата града. Сигурно е дека дос­та време ќе поминуваат во неговото родно село Љубојно.
  "Ја однесов Магдалена во Љубојно, и моето семејство многу се израдува на вес­та за свршувачката, особено баба ми Менка", ни рече Ламбе.
  Ид­ни­те младоженци свадбата ја планираат за некоја година. Поп-пејачот до­да­ва дека ова е среќна година за неговата продукција "М2".
  "Пр­ва повлече нога Елена Ристеска, која се омажи во јуни, па по неа јас", ве­ли Ламбе.
   

  Прикачени фајлови:

 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Еми со срека нема им е ....
   
 3. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  118
  "Магдалена е битолчанка што живее во САД"

  Kолку тој што е од Битола толку и Магдалена е битолчанка ! :!:
   
 4. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Ламбе кога бев дете го сакав, нели како и секое друго дете :).
  Сега не ми се допаѓа воопшто. Ниту физички ми е нешто којзнае што, ниту пак има некои убави песни.

  Повеќето му се некако детски, или дали како помала што ги слушав па некако ми се такви. Ептен, ептен просечен пејач. Дури не знам како успеа толку популарен да стане. Ама можеби оти беше на некој начин тинејџерска сензација. Сега мислам дека го снема некако.
   
 5. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  23.077
  Пол:
  Женски
  Магдалена е стварно Битолчанка :)
  После се имат преселено Америка со нејзините :) Ова од најсигурни извори :)
   
 6. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Исто така и Ламбе е од битолско поточно од Љубојно. На пријатели наши прв братучед им е. И ако не знаеш ништо, ќутиси.Ова до мрачна.
   
 7. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  1.360
  Има убави песни.Ми се допаѓа.
  Бев и на концертот во Универзална пред 2 години.
  Знае да пее во живо,барем според мене.
  За разлика од Елена Ристеска која после првата песна почнува да фалшира и да ги менува песните со цел полесно да ги испее..
  Нека му е со среќа бракот и нека се врати конечно на Македонскава сцена,недостасува :)
   
  На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.732
  Допаѓања:
  3.508
  Пол:
  Женски
  Ламбе е од Љубојно а Љубојно се наоѓа во Преспа, не во Битола.
  Ми се допаѓаше повеќе, порано, сега немам слушнато некоја негова, нова песна освен таа од минатото лето (која не е веќе нова). Има убав глас, ми се допаѓа ама песните не се нешто нај. Иначе многу ме изживцира кога се претставуваше демек е од Битола. :swear:
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Де, може како Битолчанец се чувствува човекот :D :D :D

  Љамбе наш
  голем маШ
  победи на М2 еднаш
  сними албум, врти, сучи
  од обожавателки глава бучи.

  Арен ми беше на почетокот, ми се допаѓаа песните. Овие две посебно:
  http://www.youtube.com/watch?v=DMR-GdK43qg
  http://www.youtube.com/watch?v=qjUhlzJ3L_s

  Ама кога се појави со песни од типот:
  http://www.youtube.com/watch?v=vMYpbUeODGg
  И кога пушти стомак и си направи фризура сладолед, се откажав, кренав раце :D
   
 10. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  118

  Топ си кис4е. 8)

  п.с. Запознаја Македонија првен после коментирај ! (ова од најсигурни извори блиски до атласот и часот по гиографија. ) !
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.725
  Пол:
  Женски
  Ламбе го сакам затоа што има убав и мил глас и исто така и изгледа. Скромен е и добар и не е поврзан со ниту еден скандал. Секоја чест.
   
  На tel-ef му/ѝ се допаѓа ова.