1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ласер на кожа

Дискусија во 'Лице' започната од Bubalaska, 11 февруари 2011.

  1. Bubalaska

    Bubalaska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Девојки, да ве прашам дали некоја од вас има искуство или слушнала за функционалноста на ласерите низ нашиве дерматолошки ординации? Поточно, мојот проблем е проширени капиларии, блиску до најгорниот слој од кожата, придружено со црвенило. :sweat:
     
  2. KATHARINA

    KATHARINA Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    8
    Здраво девојки!

    Јас сум нова на форумот, видов дека се мислат многу да одат на ласерска депилација и се мислат дали ќе им се исплати и дали ќе биде трајно... И неможев да издржам а да не ви дадам совет. Од лично искуство ви кажувам, веќе пола година одев кај Анчевски, на 6 третмани колку што е предвидено, и АПСОЛУТНО СЕ Е ЛАГА ДЕКА Е ТРАЈНА ДЕПИЛАЦИЈА. По пола година и редовни третмани го оставив лицето да ги цепкам влакната и катастрофа, сите и дебелите дури и најсветлите влакненца сите ми излегоа на виделина. Ќе умрев од нервоза!!!! :@ Заслужуваат да ги тужам!!! Во текот на третманите, 10 дена по третманот, си паѓаат влакната ама по многу малце и кога ќе паднат, после неколку дена пак си растат истите. КАТАСТРОФААААААААААА!!! Аир да не видат од тие пари што ги зимаат од луѓето! Срам да им е!
    Инаку, морам да ви кажам и тоа дека направив и хормонален тест, за да се уверам и немав апсолутно ништо... значи се беше нормално со моите хормони и немам полицистични јајници! Значи не е ни до тоа!
    Ви кажувам се е лага! Немојте случајно да се зафркнете како јас!
    И конечно се одлучив да идам на депилација што претходно не сум ја пробала, а тоа е шеќерната депилација. Сите се фалат, а влакната со редовна депилација многу се изретчуваат и стануваат многу меќи.
    Се надевам дека ке ви помогне мојот совет!

    Позз... ;)
     
    На interesna и PParaskeva им се допаѓа ова.
  3. bells2011

    bells2011 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    a дали некој чистел лице со ласер онака за убавина што се вика
     
    На IamSexyAndIKnowIt и Anely им се допаѓа ова.
  4. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ова и јас би сакала да го знам
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ane.e

    ane.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Др.Анчевски

    Сакам да ве прашам дали некој бил кај Др.Анчевски....задоволни/незадоволни....колку навистина е трајна депилацијата...и колку чини....позз :$
     
  6. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Др.Анчевски

    Баба ми сакаше да оди, ама многу скапо и беше и не отиде.
     
  7. PParaskeva

    PParaskeva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    259
    Др.Анчевски

    Сабајлево баш читав на оваја тема ........................ значи ова је искуство на една наша членка не је моје само копирам и пренесувам


    Здраво девојки!

    Јас сум нова на форумот, видов дека се мислат многу да одат на ласерска депилација и се мислат дали ќе им се исплати и дали ќе биде трајно... И неможев да издржам а да не ви дадам совет. Од лично искуство ви кажувам, веќе пола година одев кај Анчевски, на 6 третмани колку што е предвидено, и АПСОЛУТНО СЕ Е ЛАГА ДЕКА Е ТРАЈНА ДЕПИЛАЦИЈА. По пола година и редовни третмани го оставив лицето да ги цепкам влакната и катастрофа, сите и дебелите дури и најсветлите влакненца сите ми излегоа на виделина. Ќе умрев од нервоза!!!! :@ Заслужуваат да ги тужам!!! Во текот на третманите, 10 дена по третманот, си паѓаат влакната ама по многу малце и кога ќе паднат, после неколку дена пак си растат истите. КАТАСТРОФААААААААААА!!! Аир да не видат од тие пари што ги зимаат од луѓето! Срам да им е!
    Инаку, морам да ви кажам и тоа дека направив и хормонален тест, за да се уверам и немав апсолутно ништо... значи се беше нормално со моите хормони и немам полицистични јајници! Значи не е ни до тоа!
    Ви кажувам се е лага! Немојте случајно да се зафркнете како јас!
    И конечно се одлучив да идам на депилација што претходно не сум ја пробала, а тоа е шеќерната депилација. Сите се фалат, а влакната со редовна депилација многу се изретчуваат и стануваат многу меќи.
    Се надевам дека ке ви помогне мојот совет!

    Позз... ;)