1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ласер на кожа

Дискусија во 'Лице' започната од Bubalaska, 11 февруари 2011.

 1. Bubalaska

  Bubalaska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Девојки, да ве прашам дали некоја од вас има искуство или слушнала за функционалноста на ласерите низ нашиве дерматолошки ординации? Поточно, мојот проблем е проширени капиларии, блиску до најгорниот слој од кожата, придружено со црвенило. :sweat:
   
 2. KATHARINA

  KATHARINA Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  8
  Здраво девојки!

  Јас сум нова на форумот, видов дека се мислат многу да одат на ласерска депилација и се мислат дали ќе им се исплати и дали ќе биде трајно... И неможев да издржам а да не ви дадам совет. Од лично искуство ви кажувам, веќе пола година одев кај Анчевски, на 6 третмани колку што е предвидено, и АПСОЛУТНО СЕ Е ЛАГА ДЕКА Е ТРАЈНА ДЕПИЛАЦИЈА. По пола година и редовни третмани го оставив лицето да ги цепкам влакната и катастрофа, сите и дебелите дури и најсветлите влакненца сите ми излегоа на виделина. Ќе умрев од нервоза!!!! :@ Заслужуваат да ги тужам!!! Во текот на третманите, 10 дена по третманот, си паѓаат влакната ама по многу малце и кога ќе паднат, после неколку дена пак си растат истите. КАТАСТРОФААААААААААА!!! Аир да не видат од тие пари што ги зимаат од луѓето! Срам да им е!
  Инаку, морам да ви кажам и тоа дека направив и хормонален тест, за да се уверам и немав апсолутно ништо... значи се беше нормално со моите хормони и немам полицистични јајници! Значи не е ни до тоа!
  Ви кажувам се е лага! Немојте случајно да се зафркнете како јас!
  И конечно се одлучив да идам на депилација што претходно не сум ја пробала, а тоа е шеќерната депилација. Сите се фалат, а влакната со редовна депилација многу се изретчуваат и стануваат многу меќи.
  Се надевам дека ке ви помогне мојот совет!

  Позз... ;)
   
  На interesna и PParaskeva им се допаѓа ова.
 3. bells2011

  bells2011 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  a дали некој чистел лице со ласер онака за убавина што се вика
   
  На IamSexyAndIKnowIt и Anely им се допаѓа ова.
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Ова и јас би сакала да го знам
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ane.e

  ane.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Др.Анчевски

  Сакам да ве прашам дали некој бил кај Др.Анчевски....задоволни/незадоволни....колку навистина е трајна депилацијата...и колку чини....позз :$
   
 6. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Др.Анчевски

  Баба ми сакаше да оди, ама многу скапо и беше и не отиде.
   
 7. PParaskeva

  PParaskeva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  256
  Др.Анчевски

  Сабајлево баш читав на оваја тема ........................ значи ова је искуство на една наша членка не је моје само копирам и пренесувам


  Здраво девојки!

  Јас сум нова на форумот, видов дека се мислат многу да одат на ласерска депилација и се мислат дали ќе им се исплати и дали ќе биде трајно... И неможев да издржам а да не ви дадам совет. Од лично искуство ви кажувам, веќе пола година одев кај Анчевски, на 6 третмани колку што е предвидено, и АПСОЛУТНО СЕ Е ЛАГА ДЕКА Е ТРАЈНА ДЕПИЛАЦИЈА. По пола година и редовни третмани го оставив лицето да ги цепкам влакната и катастрофа, сите и дебелите дури и најсветлите влакненца сите ми излегоа на виделина. Ќе умрев од нервоза!!!! :@ Заслужуваат да ги тужам!!! Во текот на третманите, 10 дена по третманот, си паѓаат влакната ама по многу малце и кога ќе паднат, после неколку дена пак си растат истите. КАТАСТРОФААААААААААА!!! Аир да не видат од тие пари што ги зимаат од луѓето! Срам да им е!
  Инаку, морам да ви кажам и тоа дека направив и хормонален тест, за да се уверам и немав апсолутно ништо... значи се беше нормално со моите хормони и немам полицистични јајници! Значи не е ни до тоа!
  Ви кажувам се е лага! Немојте случајно да се зафркнете како јас!
  И конечно се одлучив да идам на депилација што претходно не сум ја пробала, а тоа е шеќерната депилација. Сите се фалат, а влакната со редовна депилација многу се изретчуваат и стануваат многу меќи.
  Се надевам дека ке ви помогне мојот совет!

  Позз... ;)