1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лас Вегас ( Las Vegas)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dog-lover, 10 ноември 2013.

 1. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Решив да ја отворам темава бидејќи ова е една од моите поомилени серии. :)
  Ја загледав периодов на Фокс, и ми стана интересна.. :D
  Значи вака во серијава се работи за луѓето кои работат во казиното Монтесито.. Еден од главните ликови во серијава е Ед Дилајн кој е поранешен ЦСИ агент, а сега е директор на казиното. После е Дени Мекој, кој е помошник на Ед.. и му помага да истражуваат сомнителни лица во казиното.. други ликови се.. Делинда Дилајн( ќерка му на Ед, која води е еден клуб Мистик..) Сем, Мери ( другарка на Дени уште од детството) Неса, Мајк...
  се надевам темава не е дупла.. :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Почнав денес да ја гледам. Според двете епизоди што ги изгледав ми изгледа доста интересна. :) Планирам да продолжам да ја гледам.
  Инаку сега овој Џек му е нешто ко непријател на Ед или .. ? Не разбрав баш, бидејќи како што кажав, изгледав само две епизоди. :lol: