Лафица или дама?

Дискусија во 'Канта' започната од Passionate23, 2 септември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Не знам дали има ваква иста или слична тема,колку што проверив не,а ако грешам слободно во канта.
  Инспирирана од многу статии,женски разговори,цитати,мисли,сакам да прочитам ваше мислење .

  Што сте вие,лафица или дама? Лафиците се жени кои се многу опуштени,постојано во машко друштво,сакаат да угодат и помогнат секому,другарски настроени, уживаат во сексот.Девојка која не брои и ситничари кој колку частел и платил на журка,не кука и не се жали кај ке стигне колку животот и бил заебан,духовита ама не и навредлива,девојка која не го понижува спротивниот пол,старите луѓе или децата.Оптимист по карактер ама не и будала по определение.Не се плаши од некој ''лош типец,моќен,надмен...Не подметнува на другите нога,и не гази преку мртвите за да стигне до целта.Жена која не подлегнала на менталните болести на современото друштво,па си ја задржила во себе добрината и емпатијата спрема блиските...Доколку дамите се оние кои се многу повнимателни,со некоја многу поголема доза на достоинство,премногу принципи и манири,држи до себе ама и несигурна,ограничена во многу сфаќања за разлика од жена лафица.На дамата и е многу повеќе важно како изгледа и постојано внимава како се однесува,отколку како ке си помине вечерта.Сепак мислам дека лафициве се многу посамоуверени,точно знаат што сакаат,многу похрабри,живеат како што сакаат,не поднесуваат нечиј преголем аворитет,не трпат никого а сепак толку емпатични.Она кога ке ти рече некој лафица во душа си. :) Па да прочитам некое ваше мислење...:)


  ''Жена лафица секогаш знае каде и како да биде дама, доколку дама никогаш не знае да биде лафица''. :)
   
  Последна измена: 2 септември 2016
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  2.142
  LaFica ili LaVica:?:???Ne razbiram:$..
   
  На Cinderfakinrella, fallenangel, Rose96 и 18 други им се допаѓа ова.
 3. Passionate23

  Passionate23 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски

  Лафица :)
   
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.273
  Допаѓања:
  297.847
  Многу лаФеш или ..??:lol:
   
  На Cinderfakinrella, YoungandBeautiful, Oxymoron и 30 други им се допаѓа ова.
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  148.156
  Пол:
  Женски
  :^)

  Речник на македонскиот јазик, ве молам8-|
   
  На Cinderfakinrella, YoungandBeautiful, Aleksandar1212 и 24 други им се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.916
  Допаѓања:
  162.091
  Пол:
  Женски
  Не знам за вас, ама јас првпат го слушам/читам зборов... :?: :D
   
  На Cinderfakinrella, YoungandBeautiful, Aleksandar1212 и 25 други им се допаѓа ова.
 7. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.273
  Допаѓања:
  297.847
  Епа Спеш'лке не си доволно начитана :lol:
  Плус прочитај ги карактеристиките за лаФица и за дама, ама претхдно памперс стави си :rofl:
   
  На Cinderfakinrella, YoungandBeautiful, fallenangel и 21 други им се допаѓа ова.
 8. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  Прво „куња“, сега „лаФица“. Следно што е? :tmi:
   
  На Cinderfakinrella, Bitter-Sweet, fallenangel и 14 други им се допаѓа ова.
 9. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.968
  A drugarka mi pa "lazaJni"
  Sta je bre ovo :D :|
   
  На Cinderfakinrella, fallenangel, Dust и 4 други им се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  wow
  Кој учебник си бе ти со овие дефиниции и категоризации?
   
  На Cinderfakinrella, fallenangel, Salome и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.968
  A da, @Lella ova moze ke te interesira :D :D
   
  На referentka, Ketchup, Mr. Right и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.030
  Лафица е жена што многу лафе(збори,кажува) или како и да е :rofl::rofl::rofl:
  Имав колешки на факс така викаа што лафеш :lol:
  А оваа другава покултурна и помолчалива ќе да е :$
  Иначе умрев од смеа,овде ќе да се мисли на лавица,а не лафица :D:D:D
  На крај и ласица ќе искочи :rofl:
   
  Последна измена: 2 септември 2016
  На Cinderfakinrella, YoungandBeautiful, fallenangel и 24 други им се допаѓа ова.
 13. Jovanotti

  Jovanotti Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2016
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Машки
  Дали јас сум единствениот што појма нема што значи тоа лафица? :(
   
  На fallenangel и referentka им се допаѓа ова.
 14. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.378
  Допаѓања:
  85.044
  Jas sum dama. Ova lafica ne znam sto e. Ke ispadne nekoja orospija posle ke vikam greska greska. Vaka... dama.
   
  На Cinderfakinrella, YoungandBeautiful, HUNK и 36 други им се допаѓа ова.
 15. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.648
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  Веројатно ништо не значи, си игра мајтап девојчето, сака да биде интересна.
   
  На Cinderfakinrella, fallenangel, Dust и 4 други им се допаѓа ова.
 16. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Лафица ??? Превод ?
   
  На referentka, butterfly* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Јас сум лисица ;) :*:
   
  На fallenangel, pink95, Bebulleee и 5 други им се допаѓа ова.
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.369
  Пол:
  Женски
  Вуња... Вујко и вуња... Јас многу си ја сакам вуња, па често ја викам заедно да готвиме во куња... :D
  Лафица човече ЛАФИЦА... Сама во автобус ко ненормална се смеам :lol::rofl::rofl::rofl:
  Ми го разубави денот лафице една 8)
   
  На Cinderfakinrella, Someonespecial, theunforgiven и 15 други им се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.973
  Допаѓања:
  77.230
  Пол:
  Женски
  Многу е сложена оваа проблематика, поготово она дека лафица може да биде и дама, но дама-лафица никако.
  А јас баш мислев дека сум дама лафица, ама ај за да не испаднам и ласица на крај, подобро да си се вратам на куцање таму по програмите и да се правам како да не сум од тука. :tmi:
   
  На Cinderfakinrella, Oxymoron, Doozy и 9 други им се допаѓа ова.
 20. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.873
  Пол:
  Женски
  Јас сум антилоФа, ова со Ф чисто да влезам во штосот.
  Гледам и дефиниции си измислила, јас ќе дефинирам наредниот пат, сега ќе ве држам во неизвесност (извини Драгојло, немој да се љутиш :D) штета јас немам памперс поголем од единица
   
  На Oxymoron, fallenangel, Doozy и 9 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.