1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лекарско уверение за виза

Дискусија во 'Бебе' започната од ladyyas08, 2 мај 2018.

 1. ladyyas08

  ladyyas08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите,

  Би сакала да ве прашам дали до сега некој имал искуство за вадење лекарско уверение за виза за новороденче. Со сопругот не живееме во Македонија, но поради компликации во бременоста не ми беше дозволено да летам назад и морав да се породам во Скопје. Сега за да го земеме бебето со нас ни бараат лекарско уверение за процесот за виза. Дали некој знае каде можам ова да го побарам и кои тестови се прават на бебчето.
  Фала Ви однапред.