Лек за Полицистични бубрези

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од мкд98, 2 септември 2016.

 1. мкд98

  мкд98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Денес ми најдоа многу цисти на бубрезите. Многу се плашам да не ми се полоши ситуацијата, па да морам да одам на диализа итн.

  Дали некоја феминка знае некое природен лек за полицистични бубрези?