1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Леона Луис (Leona Lewis)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BlackSwan5, 26 јуни 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Леона Луис е британска поп/Р&Б пејачка. Луис и стана позната на публиката во 2006 како победник на реалното шоу The X Factor во Британија.

  Леона Луис за кратко време стана платинумски продаван музичар и беше три пати номинирана на наградите Греми. До сега има издадено два албуми Spirit (2007) и Echo (2009). Нејзиниот најуспешен сингл Bleeding Love беше број еден во повеќе од 30 земји во светот и беше најдобро продаваниот сингл во 2008.

  Мене ми е многу добар вокал, еден од најдобрите на денешнината. Иако за жал не е толку популарна како некои " ѕвезди ". Има преубави песни, иако некои од нив препеани. Сепак го прави тоа одлично :clap:.

  http://www.youtube.com/watch?v=qSxyffSB7wA

  http://www.youtube.com/watch?v=L8q6f4CvINE

  http://www.youtube.com/watch?v=sxbX-z5-QHs

  http://www.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g

  http://www.youtube.com/watch?v=v1l3JbBRpA8
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.472
  2010 година може со право да се каже дека беше година на Leona Lewis, Kelly Clarkson, Aguilera.
  Слушав и друга музика секако, меѓутоа овие три изведувачи најмногу.

  Леона има прекрасен глас, да. Исто и песни.
  Меѓутоа мене со тек на време ми здосади и сега не можам да се замислам себе како слушам нејзини песни.
  Се презаситив со неа до тој степен. :D

  Типична пејачка за балади.
  Имаше некое обидче мислам да направи некоја брза песна, не толку успешно.
  Најубаво и лежат спори песни, полни со емоции и највешто може да ги изведе нив.
   
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Прекрасен вокал,ја обожувам.Балади со изобилство на емоции,секоја чест :bow:
  Мислам дека нема што друга да се каже за Леона освен да ја постирам омилената песна.
  http://www.youtube.com/watch?v=7_weSk0BonM :inlove: