1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летен предизвик на Ана Стојанова

Дискусија во 'Диети' започната од IAmPresident, 15 јули 2020.

  1. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.190
    Допаѓања:
    235.189
    Ти нели беше кај мајките?
    Јас просо не сум зготвила цел месец.
     
  2. MarijaMi90

    MarijaMi90 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2020
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    19.455
    Пол:
    Женски
    Не е Ана некој експерт за фитнес секако, а за таков тип на вежби како што нуди има онлајн мн солидни бесплатни материјали. Океј, некој ете кога ќе плати е подисциплиниран. Ама менијата и ги имам гледано и според мене се сосема океј. Има и по некои работи што не се толку здрави, за да се зачине малку вкусот и да се одржи мотивација :), ама во целина се мн поздрави нејзините јадења отколку она што вообичаено луѓето го јадат кога не внимаваат воопшто на исхрана.

    Кратко време се хранев по нејзини рецепти, ама знам дека ми беа вкусни и не чувствував глад. Знам само ми сметаше пилешко што имаше многу и прилично овес, немам ништо против, ама во помали количини (или така се погоди тоа мени). Кога ќе споредам со тоа што јадат во темата "Морална поддршка за сите што сакаат да ослабат" ова кај Ана е гостење и мн поодржливо долгорочно. Сум прочитала досега 2-3 членки да кажуваат за железото дека им се намалило, а баш ми е чудно, кога има сосема доволно месо, грав, зеленчук итн.

    И стварно не ми е јасно какви последици може некој да влече од исхраната од Ана. Ако човек има конкретно некоја состојба, сам е свесен ваљда дека треба некои правила да следи и не би се нафатил на програма што не му одговара. За вежбањето нема да коментирам, пошо немам ни пробано да вежбам од кај неа, кажав, за тоа има на јутуб се што ми треба, само волја да најдам :D
     
    Последна измена: 13 декември 2022
  3. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.190
    Допаѓања:
    235.189
    Еве сега сметав, грчки јогурт неделно трошам по едно мало канче 175 гр. Порано едно јадев за еден оброк. Фета дали 100 гр неделно. Јајца неделно околу 5-7 се собираат. Порано 3 на оброк. Овес е здрав и ок.
    Мене исхраната ми беше составена од тостови, нутела, чоколада, сладоледи и по некоја манџа. Ништо здраво и нутритивно и стварно не знам како би ми сметало кога јадам се, ама ограничено.
    Не знам. Затоа велам идеална не е, ама подорто е од она моето претходно.
    За вежбите се согласувам, кој некогаш одел на аеробик, добар дел сега му се познати.

    Туку сите вие кои барате стручно лице, мислам дека најдобар е др. Митов. Сепак е доктор. Другиве се сертифицирани нутриционисти.
    Јас се мислев за кај него.
     
  4. Mrs. right

    Mrs. right Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2022
    Пораки:
    2.220
    Допаѓања:
    8.314
    Пол:
    Женски
    A Bubalo osven sto drzi grupni casovi za vezbanje, dali izrabotuva I plan na ishrana? Porano mi iskacaa nonstop nejzini storinja, sega ne sum tolku aktivna na socijalnite mrezi I ne sum vo tek.Sepak zenata mi izgleda deka stvarno si ja znae rabota I iskusna e, neli sorabotuvaat zaedno so nejziniot soprug I toj e fitnes trener.

    Okej e doktorot pristupacen I strucen no sepak mislam deka treba poveke da se zamara I da im posvetuva vnimanie na klientite, a ne samo ti meri se sekoj den na vaga I prakjaj mu ja tezinata Ili merkite I tolku.
    Dostapen e da ama ne te motivira bas nesto.Druga zabeleska imam vo odnos na menito, istoto meni se vrti cela nedela I samo toa e vo celata programa(od ponedelnik do nedela), jezda ima I recepti detalno objasneto ama sepak za 3000 denari mozel da se potrudi mnogu poveke.
    Malku hrana e spored mene I prilicno skapo jadenjeto za nasi uslovi.
    Ne se pridrzuvav jas, epten kratok neznacitelen period, potoa terav po UN kombinirano so fizicka aktivnost I top rezultati imav/imam.
    (Ne ja drzam veke godina dena, a imam kaceno edvaj kilo-dve no so redovna fizicka aktivnost, a ne pazam na ishrana i toa mi greska.Mora da se regulira ishrana, dietite znam deka ne se zdravi i odrzlivi na dolg rok).

    Iako fakt e deka zdravi I balansirani mu se obrocite I povolno vlijaat na zdravjeto.
    Inaku ne znam dali negovite programi mu se personalizirani Ili I on gi dava istite na site, so mali izmeni.
    Ne bi trebalo da e taka no kojznae.
     
    Последна измена: 14 декември 2022
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  5. NoOrdinaryMama

    NoOrdinaryMama Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2022
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    :handshake::handshake::handshake::handshake: Јас ти пуштам рака за муабетов...кога јас јадев „бурек„ за ова истото неколку страни наназат, бев нападната дека сум и била љубоморна на Ана пошто сме во иста бранша...епа еве и клиенти со слични размислувања како мене и многу ми е мило што луѓето полека се освестуваат за што даваат пари.
     
  6. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.296
    Допаѓања:
    34.232
    Пол:
    Женски
    Мене најмногу ме нервира што и во овие програми сон треба, а јас скоро шест години по ред сум жива ненаспана со две деца.
    Баш сега сториња видов за ако сме болни треба сон и да се покриеме со ќебе и да се истуширале што јас ни едно од тие три не можам да направам сама со две деца.
    Ме нервира и муабетот дека се е возможно со деца. Кај мене лично не е. Знам дека е возможно со мајка, свекрва, дадилка ама јас ги немам.

    Поназад ја имавте Бубало спомнато. Одма ја отследив уште на почетокот. Толку арогантни одговори нема никој дадено до сега на инстаграм. И тоа е огромен минус. Во професија треба да сме професионални. А Ана барем секогаш е пријателски настроена.
     
    На DoubleK, Eli23 и Anturium им се допаѓа ова.
  7. Mrs. right

    Mrs. right Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2022
    Пораки:
    2.220
    Допаѓања:
    8.314
    Пол:
    Женски
    Ама Ана нема деца се уште, Бубало треба да има повеќе разбирање на таа тема.
    Во право си што кажа со свекрви,мајки, дадилки или некој друг лесно е да се соли памет дека све се може, за се се има време.Да ги видам сами да се остаени, без никаква помош дали вака ќе збореа и ќе имаа време да идат у теретана, со часови да ги нема дома, нели само време за тебе да си посветиш.
    Затоа и ми се допаѓаат овој тип на вежби што се кратки, а ефективни.
    30 минути секој може да одвои во денот.

    Нити јас што уште не ни размислувам за мажење или деца па не ни имам желба, а не ни сакам да поминувам со часови дали во терерана, дали над шпорет.
    Се знае најмногу до 45 мин максимум вежбање.
    За Бубало што знам, вака океј ми изгледа жената, посветена ама може и малку дрскичка да е и строга но барем ја личи за тренер.
     
    На mal.ecka и gjoker4e им се допаѓа ова.
  8. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.765
    Допаѓања:
    12.878
    Не фаворизирам никој пред детево да го родам имав време во теретана да одам. Од теретана има многу убави резултати ама бара и посветеност, редовност и исхрана. Не е работава одам во теретана па буреци чипсови и др да јадам контра ефект ќе има. Со дете е многу потешко т. е. најтешкиот дел е готвењето и запазување на оброците каде треба нормално да џвакаш, а не од една страна јајцето во рака од другата страна дете те тегне даси играш со него и се сведува на само голтање без да џвакаш.

    Бубало има планови за исхрана и посветена е ама она тоа го работи. Да оди во магацин да мкне палети и да собира студ после не да нема да и се мрда од домА ама па барем реана и искрена е. Ана не ми делува ни на тренер вака аи не треба да ти симнува ѕвезди тренерот за да ти го сакаш него и одиш. Ако целта е постигнување резултати мора некој да ти каже каков си да ти го плесне за да се освестиш.
     
    На Buli.B, Mrs. right и gjoker4e им се допаѓа ова.
  9. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто Ана ми праќа меил дека успешно сум се регистрирала за нејзината нова програма, а не сум. И кај вас е исто?
     
  10. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    И кај мене има меил а не сум се регистрирала
     
  11. JustBeautiful

    JustBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    1.084
    Пол:
    Женски
    Да, а се немам регистрирано сега.
     
  12. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Исто и кај мене, се чудев сега
     
  13. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Па нели трет месец гратис имавте тие што имавте уплатено
     
  14. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    2+ месеци имаш гратис достапност на старата програма. Јас никогаш немам уплатено кај Ана.
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Трепетлика

    Трепетлика Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    И мене ми стигна истиот маил. Само што пишав на help адресата па ќе видам дали ќе ми одговорат.
     
  16. Земја

    Земја Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2017
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20230202-111607_Outlook.jpg

    Ovaa mi stigna, koga im pisev
     
    Последна измена од модератор: 2 февруари 2023
    На fana и cooll им се допаѓа ова.
  17. s-u-z-a-n-a

    s-u-z-a-n-a Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Se mislam dali da uplatam za mamafit kaj ana, ako moze da spodelite iskustvo posle kolku vreme od poroduvanje moze da se pocne so programata i kako ste zadovolni od nea?
     
  18. dea.18

    dea.18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2021
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    1.284
    Пол:
    Женски
    Шо е со ценава 3x890 денари? Сега отворив INSTABOOTY и се запрепастив. Секој предизвик сеа ќе зголемува цена? Уплатив минатата година 2 пати, ама ова е претеризам годинава.
     
  19. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Затоа што три месеци ќе трае програмата.
     
  20. Mrs. right

    Mrs. right Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2022
    Пораки:
    2.220
    Допаѓања:
    8.314
    Пол:
    Женски
    Леле леле овој пат значи ја претерала со ценава.Па уште оправдување дека 3 месеци ќе траела програмата..:drunk:
    Па зарем не траеше исто и уште 3 месеци гратис пристап?:^)
    Добро и за колку недели е менито?
    Или само се нафрлани неколку јадења и сам треба да си комбинираш што ќе надеш?
    Некако многу скапо е, ќе речеш добро и вежби има, ама што коа вежбите си ги имаш на јутуб и тоа од сетифицирани и докажани тренери.
    За планот на исхрана ај добро тоа кошта ама не дотолку мислам.
    Па и нутриционистите се поефтини, не сите се разбира.
    Ама океј коа сакате да и го полните џебот, супер, ваш избор ваше право.
    Следна програма може ќе рече ај за 4 месеци е и ќе лупне цена 4 иљади.:drunk:
    Занес потрес е женскава ама ако, алал да и е ќе речам, си нашла прилика нека користи до максимум.]:)
     
    На DoubleK, oblace1, ALISA0000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.