1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Леќи во боја

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 5 јули 2016.

 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Имам Познаници другари сто носат дали го оправдувате ова или е нешто лошо според вас или напротив
  Јас лично немам проблем со тоа секој си има право што сака да си прави :D
  И Викам Да Нормално е :)
   
  Последна измена: 5 јули 2016
 2. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.264
  Допаѓања:
  16.537
  Пол:
  Женски
  Зошто да е лошо? Секој со свој вкус и избори.

  Мене лично ми е грдо, без разлика дали е машко или женско, со леќи во боја. Па поготово кога ќе опнат од оние ептен дречаво сините или зелените, абе од километар се забележуваат дека ги носат. Ама тоа си е мое мислење, инаку секој нека си прави што си сака.
   
 3. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  ДА !!! Јас Немам Против и не е лошо ништо , Ми Се Допаѓа тоа само да битат што по природна бојата да не се претера со јачината ..
  Како што ние женските можеме да менуваме можат и машките :)
  ГО ПОДДРЖУБАМ ОВА !! :l:
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.275
  Јас штета што имам проблеми со едното око и не можам да ставам леќи, т.е. леќи со посветла боја. Би експериментирал и со леќи, ко што си експериментирам со косата вака преку лето.
   
  На Florenсе му/ѝ се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.132
  Допаѓања:
  128.840
  Пол:
  Женски
  " не сте фер"
  "ми уништивте"
  Се дури убо му стојат, не гледам зошто машко да не би носело леќи во боја? :^) Познавам тон машки (и женски) кои носат леќи многу дречливи и кои воопштп не му стојат добро. Не е до полот, до човекот е. :lol:
   
  На koritsaki, Eva22, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.122
  А тебе Ева што ти е битно до толку па да се зачлениш на форумов и специјална тема да отвараш за ова прашање ( кое е глупо ! ) , а за кое ти било сеедно оти секој си има избор?

  Еве, се си мислам си машко па да ти одговорам - не е битно дали носиш леќи, па уште и во боја ако тебе ти прават мерак. А ако некој нешто ти пререче , насмеј му се у фаца и отиди си.

  Поздрав.
   
  На koritsaki, Eva22 и theowndemon им се допаѓа ова.
 7. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа макар и дречливо :nod:
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.381
  Допаѓања:
  133.656
  Пол:
  Женски
  Јас баш сакам да носам и сакам плави.
  Ми се допаѓаат баш.
   
  На honest girl и Eva22 им се допаѓа ова.
 9. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  Леќите најмногу ѓи сакаат оние кои имаат кафени очи, а сакаат плави. 8)
  Иако има некој што носат и црвени леќи, тие ме потсеќаат на крвоцицачи.:worried:
  Ама сепак секој си има право на избор.:)
   
  На Eva22 и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.750
  Пол:
  Машки
  Kade ima da se kupat ?!
  Skroz crni, sivi ili vo X-ovi?
   
 11. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.603
  Допаѓања:
  3.306
  Секој има право да си го креира својот имиџ како сака, но мене лично ми станува одбивна во физички поглед некоја личност која знам дека има природни убави очи со одредена боја и потоа ќе ги ушљака со нешто друго. (wtf):puke:
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.950
  Допаѓања:
  84.491
  Пол:
  Женски

  ebay :)
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.132
  Допаѓања:
  128.840
  Пол:
  Женски
  А јас немам купувано, се впишуваат некои големини, за нив треба на доктор да одам па да можам со тие димензии да нарачувам и слично?
  Мене ми требаат црвени... :devil: за маскирање де.
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.950
  Допаѓања:
  84.491
  Пол:
  Женски
  Еве овде се обични леќите. Таму кај што има бројки , тие се за тие што имаат миопија , да порачаш со диоптер
  Има некои црвени , има разни разгледај
  :)
  http://www.ebay.com/itm/Colored-con...hash=item23678c076c:m:mudjvS5n-0FgiUqXEy0CTyA

  http://www.ebay.com/itm/CRAZY-Colou...hash=item4b028d3308:m:mni39MQsUNzGXlDoc5lKzFQ
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.132
  Допаѓања:
  128.840
  Пол:
  Женски
  Фала ти. :hug:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Florenсе

  Florenсе Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  1.712
  Пол:
  Женски
  Дали има леќи во боја со диоптер?
  Во секој случај, никогаш не би ми засметало некој да носи леќи во боја. Која сум јас да осудувам нечиј изглед? Можам само да дадам коментар, што најчесто е позитивен.
  А кога се работи за мене, ете тогаш можам до утре да зборувам за работите кои не ми се допаѓаат. Би ставила леќи, засега исклучиво природна боја.
   
  На Eva22 и Ketchup им се допаѓа ова.
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.950
  Допаѓања:
  84.491
  Пол:
  Женски
  да , има :)
   
  На Eva22 и Florenсе им се допаѓа ова.
 18. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  1.657
  Пол:
  Женски
  А во оптикиве има? И колку пари се? Без диоптер ми треба ако воошто прави тоа разлика во цената...
   
 19. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  799
  Пол:
  Женски
  @honest girl Има во секоја оптика каде што има леќи. Порано беа околу 1800 денари на fresh look за 6 месеци. Сега незнам како се цените.
  Убави се леќиве во боја ако се одбере некој понеутрална нијанса. Јас носев еднаш од мерак и имав гадно искуство. Како прво не можев еден месец да се навикнам на леќите, бидејчи кога гледав со леќите осеќав како да имам обрач на окото и ми е ограничено гледањето.
   
  На Eva22 и honest girl им се допаѓа ова.
 20. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  штета што имам црни очи ,тешко дека ке ми одговараат леки, а башка имам и големи очи и немат да имат и број за мене :D
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.