Лик во кој се пронаоѓате

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ines.h, 15 јануари 2012.

 1. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  17.833
  Инспирирана од ликовите во филмот решив да ја отворам темава .
  Четири женски карактери,четири силни карактери секоја различна секоја своја, секоја посебна.
  Со кој лик најмногу се поистоветувате и зошто.

  Јас најмногу се пронаоѓам во ликот на Миранда затворена ладна ....не искажува емоции ...голем пријател
  Сличности со Кери во филозофирањето ,вљубеник во модата и пишаниот збор ....
  Спротивност сум на Шарлот :)
  А сакам што повеќе карактеристики од Саманта :D не да се сексам со кој ќе стигнам ......затоа што секогаш гледа оптимистички, се дава целосно себе си .отворена , без влакна на јазик, го живее животот до максимум.
   

  Прикачени фајлови:

  На Jordanovska-K и crazylady им се допаѓа ова.
 2. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  [​IMG]
  Бела од Твајлајт.
  Затворена личност, не толку комуникативна. Не обрнува толку многу внимание на облеката.
  И она во што највеќе не поврзува е љубовта помеѓу различни светови...
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.779
  Пол:
  Женски
  Abernathy од Death Proof.
  Зошто,не можам да опишам,едноставно кога го гледам филмот,во целата таа атмосфера - неколку женски на пат,се однесуваше исто како што би се однесувала и јас.
  Кој го гледал,знае.
  [​IMG]
   
  На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  17.833
  Темава беше исклучиво за овие четири лика ...но ај и овој чаленџ можи да се прифати :D
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Па веќе има тема за Sex and the City, таму има еден тон мислења за тоа во која од нив се пронаоѓате, така да темаваа е добра за ако некој се пронаоѓа во некој друг лик во серија, или филм.
  Ја обожавам 2 broke girls и често се пронаоѓам во Макс но понекогаш и во Керолајн, како комбинација се најјаки, прекрасно ми се поклопуваат и надополнуваат :D
  [​IMG]
   
  На Jordanovska-K и ines.h им се допаѓа ова.
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Во Ема . Истиот памет бе !
  [​IMG]
   
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Нема лик во кој целосно се пронаоѓам.
  Но имам некои заеднички карактеристики со Блер од Госип Грл.
  [​IMG]

  Мислам не тоа да сум Квин Б,да ковам планови против други и слични работи,далеку сум од тоа.
  Но се пронаоѓам во тоа што понекогаш знам избрзано да кажам некои работи,правам некои работи без промислување па после се каам.Mалку сум несигурна на моменти.Често знам да бидам намќор,не можам да глумам кога сум нерасположена и нервозна.Не се вклопувам секаде и не можам да се најдам на бранова должина со секого.
   
  На Chair му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Kate Reed
  [​IMG]
  [​IMG]
  Соврешено се пронаоѓам во неа, премногу.
  Прво физички, иста висина скоро, косата кога ми беше долга, лудо ми се виткаше и слично прсати сме и двете :D Уште да бев толку згодна :)
  Каракетерно што не, ДОЦНИ секаде, секогаш :$ се успива, пие кафе на тони, секогаш е во трчање, брзање , губи нешто постојано, збунета по некогаш.
  Правник, бивш адвокат, сака да биде задовлена правдата, не сака БИРОКРАТСКИ работи, се бори за тоа што верува...
  Луда и откачена, саркастична. Не подлегнува слепо на сите трендови и хипстерај.
  Особено во врска со правото најмногу ме потсеќа на мене, сеуште лута и се барам каде што и зашто, сака да исправа криви дрини...
  Секоја епизода се повеќе се пронаоѓам во неа, и се угледувам на некои идеи и идеали.
  Also father issues...
  [​IMG]
  [​IMG]
  Фраерка 8)
   
  На Jordanovska-K, 1209, SwanMay и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Chair

  Chair Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Јас од сите серии најмногу се пронаоѓам во Блер од Gossip Girl.Знам да бидам лоша но ретко ковам планови за да повредам некого.ја следам модата и не можам да се дружам со секого и не ги поднесувам сите исто како и Блер.Знам да се налутам и тогаш сум опасна :D ако некој пријател ме повреди и јас го повредувам полека и најчесто сум своеглава и знам да глумам за да се извлечам од некоја ситуација.И како за крај мислам дека сум преамбициозна и треба се да ми е под конец .
   
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.734
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Џејми од Friends with benefits.
  [​IMG]
  Не е можно колку сличности имам со девојкава,а од прво пред да го гледам филмот толку само негирав дека воопшто не личам на неа.
  Бунтовна и тврдоглава сум како неа.Лесно се навредувам. :lol:
  Е сега не личам во тоа со дечковците. :lol:
   
 11. Portishead

  Portishead Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  741
  Пол:
  Женски
  374542_324762864298014_257772115_n.jpg
  Изет! :lol:
   
  На MayDiamonds, crazylady, Saricko и 3 други им се допаѓа ова.
 12. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  835
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Bridget Jones! Ахх, колку глупости правам, но на крај се си доаѓа на свое место со Г-дин Совршен. (fingers) :D

  [​IMG]
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  [​IMG]
   
  На MiloMalo и SwanMay им се допаѓа ова.
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.322
  Babi од Три метра над небото.
  Физички никако не асоцира на мене ,ама сета таа приказна околу неа и Х...Изживеано! Не , не сум лигушка како неа , да се разбереме... Само , ете , ни се поклопиле животните стории ...
   
 15. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.441
  Допаѓања:
  1.686
  Фиби од Friends :lol:
  Се шалам не сум до толку глупа ама имаме карактерни сличности.. Инаку најголема сличност да не речам копи-пасте со лик дефинитивно најмногу се пронаоѓам со ликовите од турските серии.. Еве ќе ги набројам моите двојнички, прва ќе ја ставам Дениз од серијата Merhamet, Елиф од Kara para ask.. а на моменти можи и Нилуфер :D
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.389
  Пол:
  Женски
  Се што глуми Kristen Stewart. До актерката е, многу сме слични.
   
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Liam Neason
  Brad Pitt
  Michael J. White
   
 18. Ripsimija

  Ripsimija Нов член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Јас на моменти некако се пронаоѓам во ликот на Џек Николсон во Лет над кукавичјото гнездо .А други ми рекле дека карактерно сум ги потсетувала на Ана Каренина .
   
 19. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.901
  Допаѓања:
  6.282
  Пол:
  Женски
  Amélie Poulain ]:)
   
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.733
  Допаѓања:
  110.570
  Martha Jones
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  карактер, однесување, приоритети, интерес.
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.