1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лик од филм или книга кој сакам да постои во реалностa

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Cicero, 11 мај 2014.

 1. Cicero

  Cicero Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  17
  Една интересна тема на која што мислам дека сите некогаш сме размислувале.

  На секој од нас му се случило да изгледа филм или да прочита книга и да сака тој лик да го има во реалноста. Лик кој сметате дека би бил добар како љубовник или добар за светот или добар за државата или...

  Па за кого би гласале вие? Кој би сакале да го имате блиску до вас? ;)

  *ако има друга ваква тема слободно избришете ја :)
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Бојна од „Споменка“, Хајди од „Хајди“,Чорбаџи Теодос,Ленче Кумановче. И исто така имаше еден расказ од МирЈам од книгата „Девојката со зелени очи“.Некако беше со светилни,со љубов во кајче,па тој љубовникот сакам да го запознам!
   
 3. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.172
  Допаѓања:
  16.319
  Пол:
  Женски
  Рони и Bил од Последната песна - Николас Спаркс . :inlove: :inlove: :inlove:
   
 4. dence

  dence Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  Од серија: Stefan Salvatore од The vampire diaries :) <3
  Од книги: Алекс Фуентес од Перфектна хемија и Ноах од Странци за нашата љубов ^_^
   
 5. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Едвард од Самрак сагата.
  Августус Вотерс од Светот не е фабрика за исполнување желби.
   
 6. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.485
  Допаѓања:
  7.773
  Пол:
  Женски
  Од серијата El Barco, Макс и Улисес. Зошто? Бидејќи се снаодливи, интересни. :$
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.495
  Допаѓања:
  134.462
  Пол:
  Женски
  Од филмот Трансформерс, Бамбли

  Знам дека е машина( автомобил) ама дефинитивно ми треба такво нешто.
   
 8. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  266
  The Colonel од Looking for Alaska
   
 9. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  684
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Клаус од The originals серијата
  сергеј од Рингишпил :$
   
 10. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  1.715
  Пол:
  Женски
  Сакам да ги оживеам Кери, нејзините 3-ца пријатели, Себастијан, Мариса и Дорет од серијата “Дневникот на Кери“. Цела серија, хехе. Па сакам да се реални, дека... Не знам, можеби затоа шо се добри пријатели шо на мене од секогаш ми требале. :)
  Кети од книгата “Скриена во најмрачниот агол“. Затоа шо слични сме, и двете гледаме на некој начин да избегаме од минатото. :)
  И од “Раскажи ми ги соништата“ Ешли, Тони и Алет. Ешли е примерна девојка, Тони е дрска и Алете уметничка душа, и кога ќе се спојат тие три личности се добива кученце со малце чуден и променлив карактер :)
   
 11. Fatima-Bella

  Fatima-Bella Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Edward Cullen od Twilight i Patch Cipriano od Hush Hush :)
   
 12. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.879
  Допаѓања:
  31.871
  Пол:
  Женски
  Стујарт - Скриена во Најмрачниот Агол
  Алекс - Ти не знаеш да сакаш (ех да беше реалност ) :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 13. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.272
  Допаѓања:
  8.614
  Пол:
  Женски
  Стајлс Стилински - Teen Wolf :inlove:
   
  На miss Darling и xxx-ba им се допаѓа ова.
 14. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Први другари ќе ми беа, ама ете.
  [​IMG]
   
  На 123.Maki-first и Marossa им се допаѓа ова.
 15. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Sam и Dean од Supernatural,сите од The Vampire Diaries и Кетнис од The Hunger Games. :lol:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Гидион Крос од серијалот на Силвија Деј - Кросфајр

  :inlove::l::inlove:
   
 17. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.539
  Пол:
  Женски
  Кристијан Греј дефинитивно! од 50 нијанси на сиво
   
 18. Paradox

  Paradox Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  220
  Пол:
  Женски
  The Doctor, од Doctor Who, за да го прошетам универзумот, минатото и иднината заедно со него.

  Кога сме кај книгите Tyrion Lannister и Stannis Baratheon од Song of Ice and Fire. Првиот за да се давиме во добро вино и дискутираме за добри книги по цели денови, вториот за да ни ја оправи државата.
   
  На blonde_supergirl и Marossa им се допаѓа ова.
 19. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  Бенџамин и Аида- хипнотизерот - ке ми беа нај најдобри другари мн заеднички нешта имаме
   
 20. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  Иван Карамазов.