1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Линдзи Стирлинг (Lindsey Stirling)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Giovanna, 6 април 2012.

 1. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  9.877
  Линдзи Стирлинг е американска виолинистка и композиторка. Во 2010 година учествуваше во шоуто America's Got Talent каде што се натпреваруваше во финалето како хип-хоп виолинист. Има специфичен настап со многу играње и движење, а класичниот звук на виолина го комбинира со елементи на електронска и хип хоп музика.

  Мене лично ми е премногу позитивна, видеата и се интересни, просто ги гледам како хипнотизирана. Музиката исто така е одлична, со оглед на тоа што виолината ми е омилениот инструмен, уживам да ја слушам во било кое време од денот.

  Еве и некои видеа.

  http://www.youtube.com/watch?v=pRPOztxX ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=JGCsyshUU-A
  http://www.youtube.com/watch?v=vxIOUJ7b ... ure=relmfu