1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Линекс лејди

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од tanjusskat, 25 септември 2012.

 1. tanjusskat

  tanjusskat Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  0
  Дали некоја од вас ги има користено овие капсули и дали се ефикасни?
  [​IMG]
   
 2. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.475
  Допаѓања:
  7.375
  Вчера почнав да ги користам до сега ставив 2 и сум презадоволна.
   
 3. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  756
  од 2 капсули одма се осекаш подобро?колку му е цената ?
   
  На fairy88 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.475
  Допаѓања:
  7.375
  Не се скапи околу 300 денари и тоа на приватно одат од Зегин ги земав.Па од кандидата се целата воспалувам и тоа внатрешно, а сега гледам се намалило воспалението.Освен тоа како што прочитав во упатството безбедни се и за трудници, што ми е сега многу важно.
   
 5. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  756
  јас немам кандида немам ништо на пап тестото само имам заокружено инфламација --вклучува типична обнова и ми рекоа да си земам линекс лејди биле за обновување на вагиналната флора и немало штета од нив колку има во пакување за колку дена
   
 6. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.475
  Допаѓања:
  7.375
  7 дена по 2 дневно сабајле вечер се стават само прво пред да се стават малку се натопат во вода
   
 7. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  756
  ти благодарам за одвоеното време за мене и моите прашања секое добро
   
 8. kolache

  kolache Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  298
  женски да ве прашам нешто, имам некој исцедок од вагината па се прашував дали можам одма да почнам да користам линекс лејди за да спречам поголема инфекција?
   
 9. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
  Може ли да се користат и доколку имам цин1?
   
 10. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.588
  Допаѓања:
  32.973
  Пол:
  Женски
  Pocnuva da mi se povtoruva kandidata (ne mnogu iscedok) no ja custvuvam pak nazad otkako pominaa 3-4meseci koga ja lecev so laktogin i neopenetran forte.. bi imalo li efekt da gi koristam sega lineks-ov?
   
 11. Bobson

  Bobson Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  и јас ги Kористев овие , Mислев залудно потрошени пари обезнадежнета од глупавата кандида Aма помогнаа....задоволна сум
   
 12. rupanzel

  rupanzel Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  За Линекс лејди имам слушнато но сакам да ве прашам вас со искуство од употреба дали може секој да ги употребува на пр. во бременоста дали се штетни и дали можат да се земат сами на своја рака ...што имате подетално за нив кажете феминки мои... :$
   
 13. Bobson

  Bobson Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Безопасни се и можат во тек на бременост да се употребуваат:) поздрав
   
 14. Lavinija

  Lavinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  33
  Имa ли некoј искуствo сo кaпсуливе?
  Вo упaтствoтo пишувa немaaт никaкoв мирис нo мене ми мирисaт некaкo чуднo кoгa ќе се рaстoпaт.
   
 15. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Многу смотани капсули... И здодевни исто така... ( одвратни) :D