1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лиценци за воспитувачи

Дискусија во 'Образование' започната од kacuska, 19 ноември 2013.

 1. kacuska

  kacuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  Ќе ве молам некој ако има прашања или било каква информација за полагањето за лиценца да сподели со нас. Затоа што на веб страната на министерството за труд и социјала пред извесен период истакнале прашања, ама не успеав да ги извадам, а сега се повлечени. А никаде нема ни пријава да пополниме за да се пријавиме. Благодарам.
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Прашањево не ми е баш за лиценца, ама не знаев каде да го поставам. Каков е тој курс за работа со деца од предучилишна возраст, како професионален курс? Каде се полага, кои се условите? Ако знае некоја подетално да ми објасни?
   
 3. kacuska

  kacuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  Во Скопје веќе се полагаше за лиценца, ако некој има било каква информација нека ја сподели со нас. Колку прашања има, дали е усно или писмено итн. Фала.
   
 4. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  4.943
  Допаѓања:
  53.838
  Пол:
  Женски
  Јас полагав и положив за лиценца за воспитувач!
  Не беше тешко, се одговара писмено со одговарање на 20 прашања кои ги има во прирачникот.
   
  На Meckicja, Anijana и anksiozna им се допаѓа ова.
 5. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Cosmi кај се полага, што и како оди работава? Кој е надлежен за лиценциве, кај се пријавува?
   
 6. kacuska

  kacuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  А дали се полага писмено или на компјутери, и дали одговорите мора да се сосема исто како во материјалот или можеме некои објаснувања да ги пишуваме со свои зборови. И кој го врши оценувањето.
   
 7. godina

  godina Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  дали за лиценца ке полагаат само вработените или мозе и тие сто не се вработени?Каде се полага за лиценца и дали е компјутерски
   
 8. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
 9. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  15.018
  Пол:
  Женски
  Кои се условите да можеш да полагаш за оваа лиценца? (Завршен педагошки нешто така?)
   
 10. pavlina.bumb

  pavlina.bumb Активен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  devojki na 10 polagam ako mozete pisete sto prasanja se padnaa tie sto polagaa veke i koga gi davaat licencite.nekako strav me faka pa pisete nesto kako pominavte
   
 11. mon4i91

  mon4i91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  101
  девојки ај казете ми како иде ова со полагањево за лиценца. јас имам дипломирано за наставник ама сакам да аплицирам за воспитувач и ако мозете да ми казете како иде ова.. каде се полага, каков е прирачникот, од каде да го земам, треба да го земам па да аплицирам или може да речеме да се вработам па после.. :?:
   
 12. mon4i91

  mon4i91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  101
  сакав да те прашам, есејски беа прасањата? како што се во прирачникот или? да знам да учам од точка до точка или.. фала ти однапред
   
 13. dzivdzy

  dzivdzy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  девојки дали некој може да ја објасни процедурата за добивање лиценца или некој линк да прати ,јас разгледував на сајтот на министерството за социјална работа ама не можам целосно да најдам(потребни документи,каде се вадат документите дека не си осудуван,каде се плака и тн) позз
   
  На Катерина М му/ѝ се допаѓа ова.
 14. godina

  godina Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  i jas sum zainteresirana za licenca ama nemozev da najdam nisto konkretno ke se najde li nekoj da ni pise pozzzz
  :)
   
 15. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Може да ми објасни некој што е финтата со оваа лиценца, прв пат слушам? :D Јас сум токму на Педагошки за предучилишно воспитание, така да не разбирам дали оваа лиценца по ново ќе мора како плус од факултетот за да работиш како воспитувач или пак е некој вид курс наместо факултет со кој би можеле да го работиме истото без овој факултет? :?:
   
 16. godina

  godina Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  osven toa sto imas zavrseno pedagoski fakultet za da rabotis ke ti treba da imas polozeno i licenca za rabota
   
 17. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Лелеее свашта, што не ќе измислат веќе. :x
   
 18. H.a.p.p.i.n.e.s.s

  H.a.p.p.i.n.e.s.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2014
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  10
 19. 3ckap3cka

  3ckap3cka Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  7
  здраво девојки
  дали некоја има полагано за лиценца за негователка да ми објасни што како :)
   
  На Marinelka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. anksiozna

  anksiozna Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Da li ima plus nekoj prasanja poveke ili se samo tie sto se istaknati na stranata , ako znae nekoj neka pise