1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лиценци за воспитувачи

Дискусија во 'Образование' започната од kacuska, 19 ноември 2013.

  1. kacuska

    kacuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Ќе ве молам некој ако има прашања или било каква информација за полагањето за лиценца да сподели со нас. Затоа што на веб страната на министерството за труд и социјала пред извесен период истакнале прашања, ама не успеав да ги извадам, а сега се повлечени. А никаде нема ни пријава да пополниме за да се пријавиме. Благодарам.
     
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Прашањево не ми е баш за лиценца, ама не знаев каде да го поставам. Каков е тој курс за работа со деца од предучилишна возраст, како професионален курс? Каде се полага, кои се условите? Ако знае некоја подетално да ми објасни?
     
  3. kacuska

    kacuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Во Скопје веќе се полагаше за лиценца, ако некој има било каква информација нека ја сподели со нас. Колку прашања има, дали е усно или писмено итн. Фала.
     
  4. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.456
    Допаѓања:
    82.044
    Пол:
    Женски
    Јас полагав и положив за лиценца за воспитувач!
    Не беше тешко, се одговара писмено со одговарање на 20 прашања кои ги има во прирачникот.
     
    На Meckicja, Anijana и anksiozna им се допаѓа ова.
  5. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Cosmi кај се полага, што и како оди работава? Кој е надлежен за лиценциве, кај се пријавува?
     
  6. kacuska

    kacuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    А дали се полага писмено или на компјутери, и дали одговорите мора да се сосема исто како во материјалот или можеме некои објаснувања да ги пишуваме со свои зборови. И кој го врши оценувањето.
     
  7. godina

    godina Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    дали за лиценца ке полагаат само вработените или мозе и тие сто не се вработени?Каде се полага за лиценца и дали е компјутерски
     
  8. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.692
    Пол:
    Женски
    Кои се условите да можеш да полагаш за оваа лиценца? (Завршен педагошки нешто така?)
     
  10. pavlina.bumb

    pavlina.bumb Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    devojki na 10 polagam ako mozete pisete sto prasanja se padnaa tie sto polagaa veke i koga gi davaat licencite.nekako strav me faka pa pisete nesto kako pominavte
     
  11. mon4i91

    mon4i91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    101
    девојки ај казете ми како иде ова со полагањево за лиценца. јас имам дипломирано за наставник ама сакам да аплицирам за воспитувач и ако мозете да ми казете како иде ова.. каде се полага, каков е прирачникот, од каде да го земам, треба да го земам па да аплицирам или може да речеме да се вработам па после.. :?:
     
  12. mon4i91

    mon4i91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    101
    сакав да те прашам, есејски беа прасањата? како што се во прирачникот или? да знам да учам од точка до точка или.. фала ти однапред
     
  13. dzivdzy

    dzivdzy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    девојки дали некој може да ја објасни процедурата за добивање лиценца или некој линк да прати ,јас разгледував на сајтот на министерството за социјална работа ама не можам целосно да најдам(потребни документи,каде се вадат документите дека не си осудуван,каде се плака и тн) позз
     
    На Катерина М му/ѝ се допаѓа ова.
  14. godina

    godina Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    i jas sum zainteresirana za licenca ama nemozev da najdam nisto konkretno ke se najde li nekoj da ni pise pozzzz
    :)
     
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Може да ми објасни некој што е финтата со оваа лиценца, прв пат слушам? :D Јас сум токму на Педагошки за предучилишно воспитание, така да не разбирам дали оваа лиценца по ново ќе мора како плус од факултетот за да работиш како воспитувач или пак е некој вид курс наместо факултет со кој би можеле да го работиме истото без овој факултет? :?:
     
  16. godina

    godina Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    osven toa sto imas zavrseno pedagoski fakultet za da rabotis ke ti treba da imas polozeno i licenca za rabota
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Лелеее свашта, што не ќе измислат веќе. :x
     
    На pinka88 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. H.a.p.p.i.n.e.s.s

    H.a.p.p.i.n.e.s.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    10
  19. 3ckap3cka

    3ckap3cka Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    7
    здраво девојки
    дали некоја има полагано за лиценца за негователка да ми објасни што како :)
     
    На Marinelka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anksiozna

    anksiozna Нов член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Da li ima plus nekoj prasanja poveke ili se samo tie sto se istaknati na stranata , ako znae nekoj neka pise