1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лични имиња кружат низ порно страниците

Дискусија во 'Правни совети' започната од Anaxandra, 19 ноември 2018.

 1. Anaxandra

  Anaxandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  43
  Здраво, мојот бивши дечко објавил порно видео со наслов моето име и презиме и сега тоа кружи низ порно страниците. На видеото е некоја друга девојка ама освен името и презимето стои и местото од кај што доаѓам. Какви се законите во Македонија кога ставува збор за вакво нешто и кај можам да се обратам за помош? Дали можам да се надевам дека ќе ја добие потребната казна или јас сум си крива што одела со таков?