1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Локални избори 2021

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Luciferka, 22 јуни 2021.

?

За кандидатот на која политичка партија ќе гласате на локални Избори 2021?

Анкетата е затворена на 22 јуни 2022.
 1. ВМРО ДПМНЕ и коалицијата

  97 глас(а)
  35,7%
 2. СДСМ + ДУИ

  38 глас(а)
  14,0%
 3. Независен кандидат

  15 глас(а)
  5,5%
 4. Нема да излезам

  49 глас(а)
  18,0%
 5. Ќе го поништам ливчето

  21 глас(а)
  7,7%
 6. Друго

  18 глас(а)
  6,6%
 7. Левица

  34 глас(а)
  12,5%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Во Октомври 2021 година во нашата држава ќе се одржат локални избори во кој според последните анкети е апсолутен ВМРО ДПМНЕ и коалицијата кои се очекува да освојат апсолутна победа по бројот на освоени градоначалници и советнички места.
  Додека во изминативе 4 години на чело на општините стоеа градоначалници од СДСМ од кои мнозинството на граѓаните не се задоволни и бараат итни промени во нивните општини.
  За која политичка партија ќе гласате на овие избори за ваш татко/ мајка на градот што очекувате од него ?
  Дали сте задоволни од владеењето на сегашниот градоначалник ?
   
  На MGogiva му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Веќе се познати кандидатите за градоначалник на Општина ПРИЛЕП.
  - Борче Јовчески ( ВМРО ДПМНЕ)
  - Илија Јованоски ( СДСМ)
  - Жарко Стеваноски ( Независен кандидат)
  - Рубин Најдоски ( Независен кандидат )
   
 3. Abracadaver

  Abracadaver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  3.449
  Пол:
  Машки
  СДСМ ќе победи на локални. Во нив се парите, а народот е апатичен. Ќе има ниска излезност.
   
 4. quattro

  quattro Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2020
  Пораки:
  2.093
  Допаѓања:
  4.691
  Пол:
  Машки
  Највероватно нема да гласам, и да отидам би гласал за советници на Левица.
   
  На Sestra :), Guns N` Roses, SexiLy и 4 други им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.164
  Уште не сум сигурна, ама натегам накај тоа ич да не гласам.
   
  На Luciferka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. ayton

  ayton Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2021
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Машки
  SDS ke pobedi.
  Jas ne glasam za nikogo
   
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  14.395
  Пол:
  Машки
  а Сугаре го извисија или?
   
 8. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Неофицијално го извисија пак човекот, низ општински комитет наголемо се спрема кампања за Илија Јованоски, Тоа лесно можеше да се заклучи и по посетата наварош кога тој не се појави.
   
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  14.395
  Пол:
  Машки

  Ce izgubat. Ovoj ilija e ko gospo iame gradonacalnik, a nigde go nema
   
 10. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Со кој и да тргнат би изгубиле на изборите, немаат некој сериозен кандидат во кој народот има доверба и го сака мислам од неутрално гласачко тело, за разлика од ДПМНЕ со Борче кој има сериозна поддршка од народот кој не е определен партиски. Искрено повеќе би гласала за Рубин Најдоски ако ги собери потписите или Жаре одколку за неквалитетнот избор на СДСМ.
  Во времето на ДПМНЕ искрено иако бев малолетна и немав право на глас Марјан Ристески воопшто не ми се допаѓаше крадеше ама нешто направи од градот а сегашниов така наречен градоначалник е исто како да го немаме и тоа што беше го уништи барем според мене.
  Единствено што направи Илија е дел од Булеварот и тоа ептен не квалитетно сите знаеме што сме од Прилеп која беше фирмата изведувач нема потреба да ја споменувам и на каков начин стигна да биде изведувач.
   
 11. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  1.686
  Допаѓања:
  4.212
  Пол:
  Женски
  Исто,
   
 12. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  2.091
  Пол:
  Женски
  Левица
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Perelex

  Perelex Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2019
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Ќе гласам за Друго (поточно за Левица).
   
 14. Andrijano31

  Andrijano31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Машки
  Јас не би гласал воопшто ама со тоа само услуга би им направил на џелатите, албанците. Така да ќе гласам против овие сегашниве лешинари, не вратиа 20 години назад
   
  На Mnik, Traveler91, Leat и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  16.081
  Пол:
  Женски
  Левица, ништо друго не иде во предвид.
   
  На Sestra :), Traveler91 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 16. fans

  fans Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  Тој Жаре врати една особа од неговата адвокатска канцеларија бидејќи од случајот ( и да бил добиен) ќе зел малку пари, немал време за губење за џабе. Толку од неговата достапност..... Ужас
   
 17. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Жаре воопшто не е таква личност колку што го познавам или не го познавам. Не би застанала ни на твоја ни на негова страна кога не сум видела. Секој може на форумов да си каже свое мислење макар било и вистинито и невистинито.
   
 18. fans

  fans Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  Жаре е во тежок филм дека ќе биде новиот Драшко Станивуковиќ на балканот. Ќе освои 1000 до кај 1200 гласа, а неговата листа нема ни да влезе во совет. Гласачкото тело во Прилел е поделено на вмро, сдсм и левица. За 4-та опција нема место...
   
 19. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.601
  Допаѓања:
  9.017
  Пол:
  Женски
  Од една страна, треба да се гласа за да паднат моменталните (мн се распашаа во мојов град, опиноци од чиновничиња изиграваат феудалци :puke: то се истите фаци без разлика кој е на власт, но сега со сдс не знаат за кочница). Од друга страна, нема за кој да се гласа, не постои алтернатива. Ќор-сокак. Ма нек се гонат сите. И така ќе се селам, не трпам никој тука.
   
  На Mnik му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.698
  Допаѓања:
  73.745
  Пол:
  Женски
  Не би кажувала за кој ќе гласам, нели тајно е. :wasntme: Ај локалниве, туку на парламентарни мислам ќе биде интересно.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.