1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лосиони и креми за тело

Дискусија во 'Тело' започната од Scarlet88, 4 април 2010.

?

Дали користите лосиони/креми за тело?

  1. Да

    91 глас(а)
    93,8%
  2. Не

    6 глас(а)
    6,2%
  1. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Мацо јас веке 20години се ,,бањам ,,во лосиони па ништо не ми е барем сега за сега!!И да кожата ќе ти се навикне ама на подобро помазничко.Во последно време користам исклучиво Дове лосиони и тоа од краставица и да ти кажам ептен ми е добро.Ти препорачувам и тебе11
     
  2. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Jas ne mozam da ziveeam bez losion ili krema za telo!Imam suva koza,pa zatoa mi e potrebna nega.Najmnogu koristam NIVEA za suva koza ili puter.Nema loso od stavanje krema. :D Grizata za zdravjeto na kozata e investicija,a toa ke go pokaze vremeto... :) :*
    [mod-kirilica:1qusgi80][/mod-kirilica:1qusgi80]
     
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    Мислам дека знам за кој зборуваш Лина...Јас имам моментално таков фелче азура крем за тело со пумпица,мојот е розев,ама и плавото пакување е добро...И што е најважно мене многу ми ја хидратираат кожата и ми даваат сјај,а воедно долго трае свежината.Веќе долго време го користам после туширање,па и трае долго,има многу внатре :)
     
    На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Sекако дека ЗА.без нив не се може битни се за хидратација на телото.значи да не ставам лосион или крема нема шанса
     
  5. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    ДА,за лосиони и креми за тело.Користам од Нивеа,Дав,од Авон ,а некни си го набавив и Елдена и добра ствар,за 100 ден.можеш да се мачкаш до бесвест,без трошка грижа на совест :lol: Не верувам дека се штетни,секоја една современа жена треба да ги има,а сега ако у некој случај се штетни,тогаш нека умрам мирисна,нема друго чаре :D
     
    На bilebt му/ѝ се допаѓа ова.
  6. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Јас во последно време користам исклучиво путер за тело...Го користев оној на Lash со чоколадо, но подоцна го открив Fruttini путерот од џинџер, во лилакова амбалажа и се навикнав на него, бидејќи ми ја мазни кожата совршено, неодоливо мириса, евтин е и трае долго. Последниот пат кога пазарев го немаше лилаковиот, па земав розев (со светки) исто прекрасно мириса...

    Јас да речеме сум свикнала од мала на креми и путери и ако после банање не се намачкам, ми е исто како да не сум бањата...

    Бившиот мој пак, се мие цел живот исклучуво со сапун а кожата му е бебешки мазна! :doh: Дури да не ми се верува...Гледајќи го него, се прашувам дали било воопшто паметно што сум почнала да ги користам тие `чуда` и кожата ми станала зависна од нив?~?~
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Мислам дека не се штетни.Јас сакам и лосиони и креми за тело.Сега користам еден од Dove и супер е! :)
     
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Во план ми е да си купам еден чоколаден, во кафеаво шишенце е, инаку користам од авон и орифламе, ама не после секое бањање :)
     
  9. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Мене сега откако фати да е студено времето кожата ми станува ептен сува.После секое бањање обавезно ставам лосион за тело,моментално ги користам од нивеа.Задоволна сум од производите на нивеа ,па мислам да се префарлам на нивните производи.Лосионот ми ја прави мека и мазна кожата.Инаку кога не би ставала кожата почнува да ми се лупи,изгледа навистина грозна,Незнам зошто така од порано ми се нема појавувано така,ова почна последниве две зими,да ми станува кожата ептен сува.И тоа во делот кај стомакот и кај градите најмногу.Дали некој друг има ваков сличен проблем и што користете?
     
  10. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Во лето во никој случај доволно е спреј за тело
    а за зимскиот период добри се за да не биде сува и груба кожата
    јас користам од авон лосион за тело со црни цреши и оревчиња и супер ми е а и прекрасно мириса :) :) :)
     
  11. Sweet.S.S

    Sweet.S.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Мене кожата ми е многу сува па по секое туширање и бањање морам да ставам млеко за тело. Моментално го користам од Авон со калинка и манго прекрасно мириса... :wasntme: :)
     
  12. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    И јас после секое бањање или туширање и лето и зима се мачкам .. си впива и кожата си е мека и убава ... Моментално како форумџиката над мене користам од авон но од малини и од орифлејм две моментално користам ( мед и млеко и џордани мислам е другото ) па кога како си менувам. Не функционирам ако не се нашлакам со млеко за тело после бањање. :D
     
  13. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    мајка ми ми го купила улјето за тело од CHICCO(за деца) и одлично е , не е мрсно како улјето од бекутан, многу убаво мириса и многу брзо се впива одлично е, ако користете улје за тело или имате сува кожа пробајте го!
     
  14. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Јас сум за кремите и лосионите, а не знам некоја што би била против. Не се може без тоа, особено по туширање да не се намачкам лосион, нема да се чувствувам чисто. Ги менувам често, сега моментално имам од авон, од цреши и оревчиња.
     
  15. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    користам лосион за тело на фелче и азура пред овој имав едно од кам елдена мислсам а и некој го спомнуваше истото млеко во некоја страна пред и тоа е доста добро поздрав
     
  16. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    неможам да се замислам без крема за тело. Обавезно си ставам на цело тело по туширање, а и пред излегување од дома. :) Сметам дека денес нема кој не користи креми за тело. Барем јас и гел за туширање и крема за тело и.... се :D :D :D :D
     
  17. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Користам лосиони и креми за тело константно и нема шанси да помине едно туширање а да не се нашљакам потоа :D Кожата ми е сува и многу нежна па поради тоа морам да користам. Башка, кожата потоа ми е мазна и мека 8)
    Омилени ми се лосионите и млеката на GOSH
     
  18. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Редовно користам млеко за тело! Ја прават кожата помека и понежна и плус убаво мирисаат! Мометално користам Нивеа млеко за тело!
     
  19. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    пошто имам сува кожа,секој ден после туширање си се шлапам...а и убавко ми е ;)
     
  20. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cакам млека за тело,порано повеке сакав овошни,сега имам едно од авон за затегнување на кожата,и витамин е,се мачкам некогаш и со масла :lol: едноставно не ми се по кејф оние што доагаат со парфеми,едноставно не ги сакам :^)