1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лосиони и креми за тело

Дискусија во 'Тело' започната од Scarlet88, 4 април 2010.

?

Дали користите лосиони/креми за тело?

  1. Да

    91 глас(а)
    93,8%
  2. Не

    6 глас(а)
    6,2%
  1. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    [​IMG]
    Овој гледам го фалите дека бил добар, а цената му е доста поволна.И јас ќе го пробам :D Немора да значи дека само тоа што е скапо е убаво..баш напротив :)
     
    На ehrgeizig123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. S-A-N-D-R-A

    S-A-N-D-R-A Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    без млеко или лосион не можам искрено, сега овај го користам и е многу убав
     

    Прикачени фајлови:

  3. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.942
    И јас исто неможам без лосион .. ми дава некое чуство на чисто
     
  4. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    јас па ако не се намаЧкам после бањање осекам кожата како да ме Чеса ми се Чини :D мене сува ми е па морам и на стапала обавезно вазелин ставам ако е потребно од спиење станувам немозам.. :( да заспијам
     
  5. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Ваква крема за тело од авон користам веќе две години и сум презадоволна. Многу нежно и убаво мириса, има гранули и го прави телото многу нежно и меко.
     

    Прикачени фајлови:

  6. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Зошто би била против кога толку убаво ми ја негува кожата и толку убаво мириса??! :?:

    Еве, јас овој го кроситам. Токлку прекрасно мириса, што ми доаѓа понекогаш самата да се гризнам, или да трчам по праска. Многу убаво ја негува кожата, ја остава мазна и некако сјајна.
    [​IMG]



    Инаку го имам пробано млекото Елдена, еднаш мајка ми го купи. Густо е, и не е многу хидратантно, ама убаво е за сува кожа, баш погодно за зима.
     
  7. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Јас се навикнав на Бекутан млекото,некако најмногу ми одговара.Користам и Dove fresh со краставица,освежување феноменално,ама некако тоа е повеќе за потопли денови ;) Елдена е навистина ефтина и доста густа ,јас ја користам само за нозете оти од колената до глуждовите имам ептен сува кожа и ова млеко ми е ептен погодено ,па и за стапалата.

    Ме зачуди што темава е отворена со прашање дали кожата се навикнува на нив (млека и лосиони).Сепак тоа им е намената,да делуваат делотворно на кожата,да ја хидратизираат итн.мислам дека нема никаква штета од нив.Јас искрено не можам да смислам после туширање да не ставам млекце,шубе ми е некако :lol:
     
  8. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Секогаш користам лосион после капење. Последно користев Нивеа хепи тајм т.е уште имам, сега дека зима кожата повеќе се суши и користам масло за тело од Орифлејм, а си ставам и пудра Џонсонс многу нежна ја прави кожата и мириса на бебе :angel:

    Старфиш на која фирма е овој лосион? Не сум го видела до сега. :?:
     
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Фирмата се вика Bath & Body works , а на паковката на лосионот пишува Sparkling Peach - body lotion. Не можам да објаснам колку неверојатно мириса. И каков ефект остава.

    Тука не сум го видела, не знам дали воопшто се увезува оваа козметика.
    Мене ми го носат од Холандија, и пишува цена тука 9.50 евра веројатно... :?:
     
  10. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Ова е преубаво, го имам користено одамна и бев презадоволна.Кожата ти ја остава мека и мазна.
    Сега ги користам од АВОН лосионите за тело,бидејќи ми мирисаат убаво а и не се скапи па можам да си земам од сите :) Моментално фаворит ми е тоа со кокос и лимон.
     
  11. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Јас сум ЗА.
    Употребувам лосион за тело кој ми ја прави кожата мека и мириса мМммМмм :)
    иако мора да признаам дека не се мачкам зимно време многу многу бидејки ми е ладно..а летно обавезно, после секое бањање ;)
     
  12. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас сум ЗА.
    Користам редовно сега ја имам азурата розевата,ласионот на нивеа ми е многу убав.
     
  13. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    секако дека користам лосион за тело моментално од felce azura розевиот а имам и од avon од цреши и се разбира бекутан незаменлив е
     
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    По ваша препорака неодамна минував од Кам маркет, па го земав млеково.За таа цена одлично ми е :)
    [​IMG]
     
  15. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    И јас сум ЗА. Иако зимно време понекогаш не ставам лосион за тело бидејќи ми е ладно :lol:
    Моментално имам 3 лосиони за тело од Авон но сега на ред е Нивеа, само да дојдам малку при пари :D
     
  16. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ке користам и лосиони и путери и балсами додека сум млада, ем мека и мазна кожа, ем убаво ке мирисам. Ке ми дојде време, ке остарам, ни нова кожа не ке ме спасува! :?:
    Ги користам овошните лосиони на Авон Натуралс, путерот за тело Авон Планет Спа и путерите на Фрутини. :emo:
     
  17. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    Моментално го има од авон лосионот за тело од тајландски лотосов цвет од планет спа, многу убаво мириса, а структурата му е како шампа брзо се впива и хидратира.
     
  18. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Неможам да се замислам после туширање да не се намачкам со млеко за тело,се си мислам дека после ке ме чеша целото тело ако не ставам.Моментално го користам млекото за тело од Авон за затегнување на кожата,но планирам да го сменам со Бекутан бидејки го користам подолго време.
     
  19. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    До сега незнам колку пари имам потрошено на лосиони и креми за тело :$ Што да правам кога сум фанатик по козметика :P Сега го користам фрутини розев лосион-малина 500мг што е ама ептен освежува,па ми е ладно, ама ми ја хидрира кожата, а и сува кожа имам па супер е :*
     
  20. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.942
    се мислев и јас дали да земам од фрутини но бидејќи ги немав користено сакав да видам прво некој што ги користел дали е задоволен?