1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лото

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ray-man, 20 март 2019.

 1. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  На оваа тема сакам да отвориме поширока дискусија околу тоа какви се шансите за добивка на нашите лото извлекувања и дали постои можност од местење на истите.

  Моменталната сума за седумка е 440.000 евра.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Вечерва е моја седумката, па ја чекам дваесетина и кусур години...:rofl:
  Редовно играм лото, бројкигте ги знам на памет, но освен неколку четворки и една петка, немам ништо друго добиено.
  верувам дека ја местат, дека овде нема среќќа туку намештаљка и криминал голем.
  некои велат дека сега сеудмката ке ја чуваат до пред избори....:?:
   
  На Sandrin4, cresa-jagoda, cash и 3 други им се допаѓа ова.
 3. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  pred izbori ke se padne
   
  На joy1, cresa-jagoda, ray-man и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  Јас мислам дека предходно се снимени посебни извлекувања на секое топче од 1 до 34 број по што, од 19 до 20 часот се проверува кои комбинации се најмалку уплатени и се вклучува плавата со "извлекување" на кое излегува предходно монтирано снимено извлекување.
   
  На makiiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Зошто би снимале претходно емисија кога имаат време точно еден час и 15 минути за да ги проверат сите уплати и да најдат комбинација која ја нема...барем така мислам, немам познавање од компјутери и сите можни опции.
   
 6. Heavencanwait

  Heavencanwait Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Se bogatat na maka od siromasnite. Vo Srbija neli imase skandal so taa sto gi vlecese go kaza brojceto uste pred da se izvlece.
   
  На Animali, cresa-jagoda, Snowflake97 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  Предходно снимени поединечно извадени топчиња ги спојуваат во една снимка создавајќи колона од седум извлечени. Бар така јас мислам.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.474
  Допаѓања:
  36.459
  Пол:
  Женски
  Јас полани добив 6ка, околу 50000, седмицата ја испуштив зошто уплатив 14,а извлекоа 15 замислете колку измешани емоции имав:D
  Јас не верувам дека ја местат, ама можеби да, како и да е редовно си играм и имам очекување дека еден ден ќе добијам, убедена сум:D
   
  На Animali, Ketchup, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Swatt

  Swatt Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Машки
  Таман работа да не ги местат. Пуштаат од време на време некој да загризе колку да не е без ич.
   
  На Animali и baba Rada им се допаѓа ова.
 10. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  na 21.4 se izborite znaci ke se padni kaj i da e
   
  На cresa-jagoda, La.loca, ray-man и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  18.773
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум играла ... може некој да ми објасни како се игра?
   
 12. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  51.704
  Пол:
  Женски
  Пробав неколку пати досега но без успех. :?:
  Не знам дали е местено, но се е можно.
   
 14. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  18.773
  Пол:
  Женски
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  12.000
  Ова и кај нас го имаше.

   
  На menov, Animali, *Снегулка* и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Soprugot

  Soprugot Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2019
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Машки
  И јас сум за тоа дека максимум во наредниве 3-4 кола ќе се падне, пратејки ги последниве неколку кола мн прости и предвидливи комбинации на броеви паднаа.. Јас не играм, мој совет до тие што играат форсирајте комбинации со ниски броеви, 2-3 броја од 10 до 20 и еден евентуално може од 20 нагоре, пример:2,4,6,7,10,11,16,21
   
 17. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  Некој ќе земе 400.000€, 20 за него останатите за партијата.
   
 18. JoanaS

  JoanaS Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  3.960
  Пол:
  Женски
  Земаш талонче и на тоа талонче си пречкртуваш со "х" седум бројки од 1 до 34 кои мислиш дека ќе се паднат во извлекувањето. Тие седум бројки прават една комбинација која за да ја уплатиш чини 20 денари. Може колку сакаш комбинации да напишиш, а на еден талон може максимум 10. Го уплаќаш талон ти даваат сметка и тоа е тоа си го чекаш извлекувањето во среда или сабота.
   
  На Animali, Justicija и Amellie13 им се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  18.773
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам , ке уплатам ако фатам нешто ке частам :D
   
  На JoanaS му/ѝ се допаѓа ова.
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  edna uplata za vcera i 3 pogodoci:D