Луд, збунет, нормален (Lud, zbunjen, normalan)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од kitty.lover, 16 август 2012.

 1. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346
  Луд,збунет,нормален (Lud zbunjen normalan) е босанска серија. Се работи за серија која го разработува балканскиот хумор. Постојат две сезони, со епизода од околу половина час.
  Имено, насловот на серијата се однесува на тројцата главни лика.
  Луд-Изет Фазлиновиќ, пензионер кој што ги издржува синот и внукот. Често е пијан, мисли на жени и најголемиот дел од времето е зафатен со некоја своја нова идеја која е посмешна една од друга.
  Збунет-Фарук Фалиновиќ, син на Изет, пропадната музичар кој што сега е директор на ужасно музичко студио. Разведен човек, со едно воздрасно дете кој што живее од ден за ден.
  Нормален-Дамир Фазлиновиќ, син на Фарук, кој што е студент по медицина и целото свое време го посветува на учењето.


  http://www.youtube.com/watch?v=ZZgC9AuPZqk
  http://www.youtube.com/watch?v=uqTX8Xix ... ure=relmfu
   

  Прикачени фајлови:

 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  Луд,збунет,нормален (Lud zbunjen normalan)

  не ја гледав. не ми привлече некако внимание
   
 3. bojana26

  bojana26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Луд,збунет,нормален (Lud zbunjen normalan)

  Најцарска серија икад :D Изет старчето беше ѕвер :D
   
 4. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
 5. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  950
  Луд,збунет,нормален (Lud zbunjen normalan)

  Ја имам гледано оваа серија многу е интересна се смеев на секоја епизода! :)
   
  На love93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  На Twetty.swetty му/ѝ се допаѓа ова.
 7. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Луд,збунет,нормален (Lud zbunjen normalan)

  Еии..девојки
  игра серијава на некој канал моментално?
  ептен ми беше хит.. сакам повторно да ја изгледам па затоа кажувајте ми побрзоо :D
   
 8. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346

  Колку што знам,не.
  Ама на јутјуб ги имаш сите епизоди. :)
   
  На demilovato4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  9.615
  Ауу..како сум ја гледала, не идев по мочање за да не пропуштам нешто. Е на оваа серија баш ми важи - само рекламите се за по веце. :D
   
 10. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Колку е само најинтересна серијава, штета што не ги дадоа другите сезони кај нас. Ако ги има на YouTube ќе ги изгледам до последна :D :D :D
   
 11. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Една од најинтересниве серии кои сум ги гледала.
   
 12. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
 13. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Хахахахха се секавам кога беше на А1 :rofl: :rofl:
   
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Ги има сите на јутуб, барем мислам дека се сите 130тина епизоди.
  http://www.youtube.com/watch?v=u7I8Zi5Gf74
  Од страна ја има одма следната епизода.
  Ги имам гледано скоро сите, и нема посмешна серија снимена на нашиве простори.
  Уживајте!
   
  На tessie и sunfemina им се допаѓа ова.
 15. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Јас ги барав порано 3та и 4та сезона на yt ама ги немаше, би било супер ако сега ги има сите сезони.
   
 16. m.maci

  m.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  :) :) :) :) :)
  Немам зборови за оваа серија луди се скроз :hai:
   
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.692
  Пол:
  Женски
  прејака серија :) абе најјак е босанскиот хумор :rofl:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Убаво што им текна на Канал 5 да ја дадат серијава. :) Малку лош термин ми е за гледање во 16.40 ама може ќе го сменат како што си имаат навика за секоја серија, битно да ја даваат да се смееме малку :D .
   
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.692
  Пол:
  Женски
  Точно, убаво што им текна :)
  Ама под ИТНО да го сменат терминот!!! :!:
   
 20. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.936
  Пол:
  Женски
  а да не знаете од кога е почната серијава на канал 5 ? јас дури вчера видов дека веќе игра :!: , а од почеток се епизодите или некоја нова сезона? инаку порано ја имам гледано и многу е интересна :)