1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лузни (Канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Perla1, 8 април 2021.

 1. Perla1

  Perla1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Нова серија ќе почне. Убава ми стое по рекламите. Толку најдов за неа.
  Серија Лузни зборува за големата љубов на три различни луѓе се зафатени помеѓу сопствените лаги и нивните чувства.
  Сè започнува со Назам, тежок, дисциплиниран и осамен надзорник кој работи во изградбата на браната. Тој е интровертно лице со половина лице тешко повредено од инцидент во минатото.Избегнува комуникација со луѓе. Тој се допишува со Нехир, чие лице никогаш не го видел од веб-страницата. Преписката со него го натера да ја заборави својата осаменост. Еден ден, Нехир му ја испраќа својата фотографија на Назим.Нехир е млада и убава жена. Назим не сака да испрати своја фотографија поради раната на лицето. Но, Нехир е упорен. Назим не сака да ја изгуби преписката и чувствата. Со сегашната одлука, тој испраќа фотографија од Тарик, убав и флертувачки млад човек, кој беше протеран од гламурозниот живот во Истанбул за да изгради брана.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  7.600
  Пол:
  Женски
  Баш го барав за да го гледам, но не најдов ништо.. Да не знаеш како се вика на турски? Вистинското име најверојатно е друго..? @Perla1
   
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.601
  Допаѓања:
  9.015
  Пол:
  Женски
  Baraj се вика серијата.
  @eliesaab
   
  На cresa-jagoda и eliesaab им се допаѓа ова.
 4. Perla1

  Perla1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Серијата уште се снима. Модерна верзија е 8)
   
  На Meckicja, Hoping, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  7.600
  Пол:
  Женски
  Фала ти!
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.527
  Пол:
  Женски
  Што мислите во кој термин од понеделник ќе ја емитуваат? :?:
   
 7. butterfly6223

  butterfly6223 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  1.068
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.527
  Пол:
  Женски
  На butterfly6223 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hoping

  Hoping Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  848
  Пол:
  Женски
  На реклама интересно изгледа. :)
  Главниот лик нели глумеше и во тажна жена ама таму ич не ми се свиѓаше неговата улога...
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.527
  Пол:
  Женски
  Да таму глумеше, ама мене ми се допаѓаше неговата улога. И повеќе ми одговараше со Бахар, отколку сега со оваа младава и убава Нехир.
   
  На tace73, 1234567890111234 и Hoping им се допаѓа ова.
 11. Hoping

  Hoping Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  848
  Пол:
  Женски
  Да, си одговараше со Бахар ептен. Ама некако и он и Бахар не ми беа нешто добри како улоги. Он беше добар како човек спрема сите ама многу нестабилен..А она па цело време нешто во депресии беше.. :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.693
  Допаѓања:
  73.678
  Пол:
  Женски
  Мене па ми изгледа безвезе, се допишуваш со некој и се плашиш слика да му испратиш па бараш друг човек со девојката да се запознава. :?:
   
  На Tanjamm, tinka-mace и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.527
  Пол:
  Женски
  Некој што ја гледал серијава во спојлер да раскаже што ќе се случува? :?:
   
 14. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  Кај го нашле глумецов допишувач, престар е за главната актерка.. :shake:
   
  На Limpan и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.419
  Допаѓања:
  2.270
  Пол:
  Женски
  Таа главната актерка, нели е Ејлул од Ангели? Преубава е
  Како пар воопшто не одговараат, се надевам ќе биде со тој другиот, помладиот.
   
 16. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  Да, таа е.
  Мене не ми е убава Ејлу.
   
  На 1234567890111234, tinka-mace и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.527
  Пол:
  Женски
  Во понеделник во 20 часот ќе почне.
   
  На Hoping му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  3.583
  Пол:
  Женски
  Сега ја видов рекламата и ми се допадна.
   
  На Hoping му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Машки
  Завршува со 39та епизода
   
  На cresa-jagoda и Limpan им се допаѓа ова.
 20. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.601
  Допаѓања:
  9.015
  Пол:
  Женски
  Серијата е римејк на филм од 1977 год.
  По првата најава, ми делуваше примамливо, унакажан човек и девојка со убаво лице. Ама веќе по следните, почнав да се премислувам. Приказната на жиголото ми е глупава, а и девојката била измамник. Дејствието е заплеткано во погрешен правец. И предвидливо е. Оваа ќе се вљуби во карактерот на едниот, а во изгледот на другиот, кој пак по нарав е сличен како неа, преварант. Се е откриено во рекламите на канал 5, освен крајот.
  Не знам, можеби ќе ја гледам ако ми се погоди терминот, само затоа што нема многу епизоди.
   
  На sunshinebabe, Tanjamm, Hoping и 2 други им се допаѓа ова.