Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Луксембург

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од marko.s89, 6 јануари 2019.

 1. marko.s89

  marko.s89 Нов член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво, ме интересира дали некој знае за директен превоз со автобус Македонија-Луксембург.
  Пребарував али никаде не најдов автобус кој вози директно, за авион знам дека има.
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.330
  Допаѓања:
  153.626
  Пол:
  Женски
  Нема директен
  Но дури и да има, ќе чини колку и авионскиот..не знам зошто некој би се малтретирал со автобус.
   
  На Alisa22, WildMk, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.834
  Допаѓања:
  21.955
  Пол:
  Женски
  BF838ACE-CC1E-4379-A5D2-3A521016E408.png Каков автобус не се мачи човек.Јас до Минхен душата си ја извадив не па до Луксембург.Башка овој период не то препорачувам, ем ладно ем снегови, лавини.
  Летовите не се толку скапи колку што е во самата држава.Високи им се стандардите изгор е.
   
  На daylight, WildMk и Dust им се допаѓа ова.
 4. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Другарка моја беше.таму,ја прашав сега ..скопје диселдорф биле со авион, па после со кола но имало и возови.
  Види си опција така, директно до таму немало ништо