Магии - бу!

Дискусија во 'Канта' започната од Blabla16, 21 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Верувате? Демек нели, некој да ти направи магија да се разболиш (пу, пу, не дај Боже), да се караш со партнерот/семејството, да се заљубиш во некого и слични работи. Старците викаат демек магии ги фаќаат само оние кои веруваат во нив. Што муабети сте слушнале за ова?
   
 2. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  766
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.