1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 12 октомври 2011.

 1. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Со помош на нумерологијата се добиваат одговори на многубројни прашања. Пресметувајќи и толкувајќи ги броевите кои ги означуваат вашите имиња, се откриваат вашите силни и слаби страни, кон што сте наклонети и за што имате потенцијал.

  Бројот на името ќе го добиете ако ја соберете нумеролошката вредност на секоја буква од вашето име и презиме според приложената табела.

  Крајниот двоцифрен број кој ќе го добиете, мора да го сведете на едноцифрен кој ќе ве насочи кон тоа што ви кажуваат ѕвездите за вашата судбина.

  1 – а, и, ј, ѕ
  2 – б, к, р
  3 – ц, г, л, с, ќ, ч, ш
  4 – д, м, т, ѓ, љ
  5 – е, х, н, џ
  6 – у, в, њ
  7 – о, з, ж
  8 – ф, п

  Значење на броевите:

  1. Овие лица оставаат силен впечаток на луѓето во својата околина, бидејќи скоро секогаш привлекуваат внимание. Полни се со самодоверба и свесни се за својата вредност. Најчесто постигнуваат успех во животот, и не поднесуваат кога губат.

  2. Овие луѓе се добри, нежни и мирољубиви по својата природа. Имаат смирувачко дејство кон околината и секогаш се полни со утешителни зборови за другите. Овој број најчесто носи успех во приватниот живот.

  3. Овие луѓе се одликуваат со храброст. Тие се убедливи и често постигнуваат успех на полето кое ќе го одберат. Секогаш се подготвени за акција.

  4. Внимателноста секогаш ги спречува да постигнат поголем успех. Овие луѓе се бавни во дејствување и реагирање, и често се сомничави. Имаат малку доверба во другите и во себе. Добри се кога станува збор за деталите, но секогаш им “бега“ вистинската слика. Меѓутоа, тие се упорни и лојални, па на нив секогаш можете да се потпрете.

  5. Овие лица се комуникативни, пријателски настроени, темпераментни и омилени во друштвото. Материјалниот комфор го земаат “здраво за готово“, а удобниот живот им е императив. Лесно им оди со учењето на нови работи, доста време поминуваат на образованието и неможат да си го замислат животот без активно, социјално ангажирање.

  6. Овој број им одговара на уметници, музичари и продуценти. Тие се шармантни и допадливи, но и помалку нестабилни. Ја сакаат убавината, и се интересираат за луѓето и природата. Се интересираат и за паранормални работи.

  7. Овие луѓе се оригинални и инвентивни. Се интересираат за мистични рабои. Тие се сериозни, оддани и стабилни личности.

  8. Овој број носи тешка судбина и живот полн со пречки кои бараат голема борбеност и истрајност.

  9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.
  превземено од tocka.com.mk
   
  На angelche16, encimenci, bluegirl7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.382
  Допаѓања:
  20.500
  Пол:
  Женски
  Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња.

  8. Овој број носи тешка судбина и живот полн со пречки кои бараат голема борбеност и истрајност.

  |( |( |(
  Зарем е потребен коментар....
   
  На мишелџ., drugarka, Cacy и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња.

  ја сум 2 . мирољубива :rofl:
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња.

  Ми го погоди среќниот број. :wasntme:
  Па точно е во глобала се. :)
   
  На Hell0.kitty и Trendafil4e им се допаѓа ова.
 5. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња.

  Nice, :) .
  Плус 7 и 9 ми се омилени броеви.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња.

  9-че :)
  и прилично точно :)
   
 7. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.764
  Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња.

  9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце.

  Точно. Животот ме научи да бидам истрајна за многу работи...И да , љубам и ќе љубам со чисто срце до крај :)
   
 8. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња.

  6. Овој број им одговара на уметници, музичари и продуценти. Тие се шармантни и допадливи, но и помалку нестабилни. Ја сакаат убавината, и се интересираат за луѓето и природата. Се интересираат и за паранормални работи.

  Само со тоа Нестабилни не би се сложила. Напротив.. Друго се е точно :)
   
  На Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Магијата на броевите: Судбината е запишана во нашите имиња.

  7 па да во право е хааххаа сериозна сум и сакам мистични работи 8)
   
 10. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  6. Овој број им одговара на уметници, музичари и продуценти. Тие се шармантни и допадливи, но и помалку нестабилни. Ја сакаат убавината, и се интересираат за луѓето и природата. Се интересираат и за паранормални работи.

  Не би рекла дека за мене е точно..далеку од уметност и музика, а исто и не сум нестабилна. А паранормални работи воопшто не ме интересираат
   
 11. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Кај мене 10 испадна ама нема 10 бе
   
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  1 +0 = 1 Значи треба да го доведеш резултатот до единечен број. Читај за бр. 1


  За мене бр. 3 ... делумно нешто се совпаѓа.
   
 13. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.365
  единица... се сложувам со се
   
 14. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Може да се рече дека е точно, ама дека сум сериозна тоа потешко :)
   
 15. Twilight

  Twilight Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  29
  6. Овој број им одговара на уметници, музичари и продуценти. Тие се шармантни и допадливи, но и помалку нестабилни. Ја сакаат убавината, и се интересираат за луѓето и природата. Се интересираат и за паранормални работи. :lol: (точно)

  Нешто е погодено, нешто не..:)
   
 16. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  9-ка. Па прилично точно е :)
   
 17. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.926
  Пол:
  Женски
  9. Овие лица се чесни, креативни и духовно силни. Способни се да препродат многу тешкотии во животот. Рутината на животот ја поднесуваат многу полесно од другите. Способни се да љубат со чисто срце. :)
  тоЧно
   
 18. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.107
  Допаѓања:
  20.925
  Пол:
  Женски
  Мене 5 ми испадна делумно е точно ова што го пишува :)
   
 19. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  ја обожавам уметноста, особено музиката и сликањето, но јас не сум уметник во никоја смисла :( ,а очајно посакувам да сум, тука малку е утнато, во се друго е полн погодок. :up:
   
 20. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Помрачно здравје |( Се покајав што пресметав :D