1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мажите во овие 3 хороскопски знаци се најлоши сопрузи

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 29 април 2015.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  Кога ќе откриете кои хороскопски знаци се најлоши сопрузи, ќе останете зачудени. Тие инаку важат за пријатни и добри личности, но се катастрофален „материјал“ за брак.

  Рак

  Мажот Рак не е личност со која животот ќе ви биде лесен како песна, и покрај убедувањето дека тие се пријатни партнери. Мажите Ракови може да се поделат во 2 групи - или се ситничари и критичари, или тотално се незаинтересирани за она што се случува околу нив, вклучувајќи ве и вас.

  Било кој сопруг Рак поминува повеќе време дома отколку надвор и е потрадиционален од сите останати.

  Иако мажот Рак си ја обожава жената, тој со ништо нема да биде задоволен до крајот на животот, па секогаш ќе има нешто за критикување или жалење. По правило овие мажи се верни, но само ако нивните желби се задоволени дома.


  Скорпија

  Со него е најтешко да остварите брачна хармонија затоа што единствен начин за да го направите тоа е вие како сопруга да останете во сенка. Тој не поднесува доминантни жени во било кој поглед.

  Скорпијата како сопруг е типичен старомоден тип и неговите реакции се толку нагли и екстремни, што ќе помислите дека е на раб на насилство. Плус, неверојатно е посесивен и љубоморен.

  Овој маж е способен да се издржува сам, има добра работа, успешен е, но мааната му е што постојано мисли дека сите работат за да му наштетат.

  Длабоко во себе има неверојатно силни емоции за сопругата и децата, но никогаш нема да научи како да ги искаже.


  Стрелец

  Овој тип на маж бара мудра и тактична жена. Тој е претеран ситничар и се фокусира само на лошите страни и грешките на сопругата. Не е баш роден за брачен живот и е вистински мегаломан, па затоа честопати сопствениот живот може да му делува здодевен.

  Ако неговите симпатии и интереси се променат, не гледа зошто би требало да остане верен на било која личност.

  Неговата сопруга мора да биде со отворен ум, ослободена од љубомората и по малку безлична. Пожелно е да биде уметник за да може да го следи во сè и да ги задоволува неговите интереси.

  Со Стрелците мажи е тешко да живееш. Заради нивниот недостаток на емоции, големо нетрпение и ограничените и строги правила, сопругата ќе мора да ги прошири хоризонтите и да внимава на секој збор.
   
 2. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  3.329
  Која глупост... хороскопот е премногу сложена работа за да може само врз основа на знаците да се одреди нечиј квалитет како брачен партнер. Има знаци, подзнаци, куќи... чуда еден куп, и повторно ниту тие не мора да бидат точни доколку партнерите благовремено ги спознаат и расчистат преку простување и молба за прошка меѓусебните недоразбирања и на тој начин со тек на време излезат вон влијанието на планетите и ѕвездите од материјалниот космос.
   
  На ku4ence, angelche16, hrcace и 2 други им се допаѓа ова.
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  pa so ciotas koga si nepismena
   
 4. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.804
  Пол:
  Машки
  Атрологијата е срање кое е измислено од лугето за да ги лажат лугето и да им зимаат пари.

  Не ми е јасно како лугево може да се потпрат на вакви ствари. Нешто ќе им се погоди и го сфаќаат како апсолутна вистина .. Секогаш хороскопот е тој ,, а соѕвездијата се менуваат. НЗД не можам да најдам..

  Според датумот кога сум роден, спаѓам под Рак. Точни се два збора, а другото се е без врска. -

  И вака ќе се погоди друг Рак и ќе му се погодат 10 збора и ќе почне да веруе.. абе човекова лудост за подобар живот ..
   
 5. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
  ? (facepalm)?
   
  На okcenzi и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 6. Lana del Rey

  Lana del Rey Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Za rakot nemam komentar se e taka. Može i da e slučajnost. ...
   
 7. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Ејј дај не ме плаши дечко ми е шкорпија :worried:
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Добро е, мојот не е на листава. :D