Македонската фудбалска репрезентација на ЕУРО 2021

Дискусија во 'Спорт' започната од Luciferka, 12 ноември 2020.

 1. Luciferka

  Luciferka Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Македонската фудбалска репрезентација се пласира на европското првенство во 2021 по вечерашната победа над Грузија со резултат од 0:1 со гол на нашиот гранде Пандев.
  Радувај се Македонијо ние сме рамо до рамо со големите фудбалски великани.
   
  На dankee, Dimi_ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. monibejbi

  monibejbi Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2010
  Пораки:
  1.482
  Допаѓања:
  1.793
  Браво за Фудбалерите, браво за Македонија и за пласманот на нашите фудбалери.
  Не направија Гордосекоја чест.
  Оваа победа е тоа дека сме македонци и секогаш ке бидеме горди.
   
  На bicycle и Dimi_ им се допаѓа ова.
 3. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  11.124
  Пол:
  Женски
  Историски успех, ама искрено, треба многу да работат и да ја подобрат играта.
  Едвај некако излегоа на крај со Грузија.
   
  На Tanjamm, Veta, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 4. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.432
  Допаѓања:
  74.728
  Пол:
  Машки
  Ова е лудилоооо,секоја чест на сите ФУДБАЛЕРИ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА,ФАЛА ВИ МОМЦИ.
   
  На Justicija, cresa-jagoda, dankee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  2.600
  Допаѓања:
  28.305
  Пол:
  Женски
  Каков совршен крај за кариерата на Горан Пандев, се надевам дека догодина ќе биде баш во топ форма да игра како што играше до сега, на врвно ниво.
  Следен пат па и Светско Првенство.
  Знам дека многу барам.:rofl:
   
  На Justicija, cresa-jagoda и dankee им се допаѓа ова.
 6. mesecar

  mesecar Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2020
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  226
  Пол:
  Машки
  Покрај глупостите што секојдневни ни ги пласираат и трујат со политика фудбалерите ни приредија мал успех кој многу ни фали и затоа се славеше како да сме го освоиле Европското првенство. На овој народ му треба нешто поразлично, некој успех, некоја ведрина, некое шоу, некоја промена, некое па и национално поткренување, зошто да не. Ние сме од секогаш космополити, да си го сакаме своето, и почитуваме туѓото.
   
  На Justicija и dankee им се допаѓа ова.
 7. sanja8

  sanja8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Браво, честитки! Најголем фудбалски успех за Македонија до сега!
   
  На Justicija, cresa-jagoda и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 8. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  15.523
  Пол:
  Женски
  Браво за успехот :clap:

  Сакам само да прашам преку ред :D дали имате некаква информација дали ќе биде дозволена публика на ЕП ?
   
 9. Veta

  Veta Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2020
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.580
  Пол:
  Женски
  Засега колку што знам нема никакви информации во врска со дозволата за публика на ЕП, рано е да кажат било што со оглед на тоа дека првите утакмици се играат дури во јуни :beer:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.