1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските издавачки куќи

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Briar Rose, 28 август 2017.

 1. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.643
  Пол:
  Женски
  Сакав да ја поставам оваа тема бидејќи често размислувам за тоа со колку издавачки куќи државава располага и дали тие се квалитетни и добри во својата работа, но и во улугите кои ги вршат.
  Овде може да дискутираме за тоа од кои издавачки куќи сте задоволни а од кои не сте ; од каде ги купувате поголемиот дел од вашите книги ;

  Исто така во голема дилема сум при одбирањето на вистинската издавачка куќа кај која можам да ги издавам моите дела, стручни и литературни. Знам дека имам голем избор но навистина сум збунета ... :?:
  Дали воопшто има издавачка куќа која издава и стручни и литературни книги? Ако знаете, дали може да ми предложите некоја?

  На Wikipedia успеав да пронајдам листа на Македонски издавачки куќи ...
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  8.509
  Пол:
  Женски
  Табернакул ќе ми остане вечен непребол. Имаше секогаш добри наслови.

  Можеш да се обидеш во Каприкорнус или Антолог.
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.643
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, се обидов во Антолог и би требало оваа пролет да ми излезе првата книга :f:
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.