1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни личности

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 10 февруари 2021.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.835
  Допаѓања:
  60.641
  Пол:
  Женски
  Темата е за дискутирање на јавните личности во Македонија и настани и случувања поврзани со нив.
  Ве молиме да се воздржуваме од употреба на навреди и деградирачки тон.
   
  На NewMama, GirlVolley и LejlaD им се допаѓа ова.
 2. Pirot

  Pirot Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2021
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
  За пејачи.
  Калиопи, вешт вокал, снажен вокал.
  Тамара Тодевска, моќен вокал, волумен.
  Останатите треба доста да поработат.Се шо пејат е океј али ништо преку тоа.
  Не знам дали сте слушнале за Мите Стоилков добаро пее забавна музика.
  Антонија Гиговска добра артикулација, верува и се додека пее т.с има сосема зрела емоција за нејзините години.
  Јас се надевам брзо ќе сфатат дека под македонско небо нема музички успех и ќе ја напуштат државата.
   
  На simoncelicius, mal.ecka, sunshinebabe и 3 други им се допаѓа ова.
 3. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.563
  Допаѓања:
  221.964
  Пол:
  Женски
  Сево ова ради една "инста блогерка"?
  Среќа не е некој кардиолог или пулмолог. За нив не се затвора тема. (n)
   
  На IRBBB, Beatris, Кристина Хара и 128 други им се допаѓа ова.
 4. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  1.387
  Допаѓања:
  2.142
  Пол:
  Женски

  Дечково е добар вокал... кај нас некако е незабележан
   
  На Bella*, poppie, elcezelce и 3 други им се допаѓа ова.
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  6.690
  Допаѓања:
  44.135
  Пол:
  Женски
  Сите јавни личности во Северна Македонија се супер
  Од срце им посакувам само успеси
   
  На pufi-cufi, Trxmx, Regina.Phalange и 95 други им се допаѓа ова.
 6. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.811
  Се најдобро за македонските јавни личности (highfive)
   
  На pufi-cufi, Trxmx, Regina.Phalange и 92 други им се допаѓа ова.
 7. winnie02

  winnie02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2021
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  1.169
  Пол:
  Женски
  Прекрасни се сите македонски јавни личности. За нивните таленти надалеку се слуша. Успешни претприемачи и репери за општеството. Совршени во секое поле кое што ќе решат да се занимаваат. Какви доктори, адвокати, економисти, треба сите да земете пример од нив. Ако некој не се согласува со ова сигурно е љубоморен. Вакви луѓе ни требаат повеќе да не оправаат. Ајде заедно да им кажеме БРАВО!
   
  На X.X, Freyja, pufi-cufi и 104 други им се допаѓа ова.
 8. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  34.240
  Се сложувам дека се пре кра сни. Ептен. Никогаш не грешат. Не оговараат. Не се злобни. И само својата работа си ја гледаат. Ич не се однесуваат како тодлери на кои си им зел играчка.
  Браво за нив:sun:
  Чист талент и фер плеј:l:
   
  На Southface, pufi-cufi, Trxmx и 116 други им се допаѓа ова.
 9. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  2.804
  Допаѓања:
  15.344
  Пол:
  Женски
  Не само што се прекрасни,безгрешни,него и секој еден од нив е голем хуманитарец.Никогаш не кажале лош збор едни за други.Секогаш се први кога треба да се приклучат кон некоја поддршка.
  Еве како во случајот со Јавна соба.Свака част за јавните личности,сите до еден излезени на протестот.Фатени за раце сплотени едни до други.
   
  На DoubleK, Glowy, Freyja и 113 други им се допаѓа ова.
 10. GrimTheReaper

  GrimTheReaper Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 мај 2015
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  20.381
  Ние немаме јавни фаци, ние имаме селебритис, родени под најсјајната ѕвезда, чисти како солза. Пленат со убавина, искреност, талент, елоквентност. Можеме многу да научиме од нив. Нема на детето книга да му давам, по цел ден ќе гледа телевизија, ќе седи на инстаграм и ќе учи од најдобрите. Треба секој да се огледа на нивната виножитна фигура и дело.
  Немам зборови. Колку сум среќна што се родив во Македонија. Аххх:inlove:
   
  На Freyja, Southface, pufi-cufi и 107 други им се допаѓа ова.
 11. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  5.377
  Топ се, кисче :rofl:
   
  На Regina.Phalange, realGirl, Rama и 45 други им се допаѓа ова.
 12. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.982
  Пол:
  Женски
  Не пишувам многу, но пишувам квалитетно.
  Дојдов само да ги пофалам сите славни, помалку славни и оние што планираат да станат славни. Не знам кого да издвојам, а да не пропуштам некого или да згрешам нешто.
  Ми се допаѓа многу начитаноста, хуманоста и нивното широко разбирање и почит кон својата публика.
  Тоа што го пласираат мене ми е ѕвезда-водилка низ животот.
  Благодарам што оддвоивте време да ме прочитате.
   
  На X.X, Црна Ружа, pufi-cufi и 100 други им се допаѓа ова.
 13. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.476
  Допаѓања:
  15.273
  Пол:
  Женски
  Привилегија е да бидеме опкружени со такви сестрани, мултиталентирани, харизматични јавни личности.
  Смислата на мојот живот ја наоѓам следејќи ги на Инста. Непресушен извор на мудрости. Им се восхитувам на пожртвуваната работа и за културниот придонес во земјава.
   
  На John Snow, X.X, pufi-cufi и 89 други им се допаѓа ова.
 14. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.448
  Допаѓања:
  7.085
  Пол:
  Женски
  Патем, ко ангели ни ја осветлувате Земјава. Да не бевте вие, ние ќе живеевме во темници. Кај ќе згазите, таму се позлатува. Нашата храна не се споредува со Вашата. Ние грав, вие желе? :inlove:
   
  На pufi-cufi, Nellie, smooch и 95 други им се допаѓа ова.
 15. Vesper

  Vesper Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  187
  Mnogu gi sakame nasite javni faci.
  Ne mozam zivotot da si go zamislam bez niv.
   
  На pufi-cufi, smooch, Dust и 51 други им се допаѓа ова.
 16. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  7.215
  Пол:
  Женски
  Се’ само у суперлатив.

  Прекрасен пример за младината, посебно инфлуенсерките. Никогаш не сме имале подобар пример за тоа како се создава сопствен бренд, од моментот кога се раѓа идејата, до креирањето на најситните детали поврзани со истиот. Сечење декларации со ножици затоа што навистина, секој почеток е тежок. Посебно кога се вложила огромна сума за производство на толку квалитетни парчиња, позлатени.
  Научив дека навистина СЕ’ се постигнува со многу, многу напорна работа.

  Ви посакувам многу понатамошни успеси и лесни заработки од вашата и те како тешка професија.

  #купувајтемакбрендови и да, ширете само љубов, таа ќе не спаси сите
   
  На pufi-cufi, Nellie, smooch и 77 други им се допаѓа ова.
 17. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.300
  Допаѓања:
  37.959
  Пол:
  Женски
  Ќе бидам горда кога на своите деца и внучиња ќе раскажувам за нив.
  Мелем за душа ми се, мх мх.
   
  На pufi-cufi, smooch, Oneo и 69 други им се допаѓа ова.
 18. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  34.240
  И кога ни се лутат, за наше добро е. И ако вриштат "тужбааааа" боље сами себе да се тужиме, да не им трошиме драгоцено време да ни бараат IP адреса.
  Само љубов, позитива, граффф фуј фуј фуј.
  Ако имаат нешто да шитнат , обавезно да купиме, и амајлија да ни биде, дома во посебна витрина со стакло да чуваме купеното.
  Лајк и шер редовно , ритуал да ни стане.
   
  На Freyja, theBride, pufi-cufi и 63 други им се допаѓа ова.
 19. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.664
  Допаѓања:
  6.778
  Немам една омилена македонска јавна личност затоа што сите подеднакво ме инспирираат, ме водат низ животов со нивната претстава за трајни вредности, висок морал и општествена одговорност.
  Ми се доапаѓа што се инволвирани во најзначајните теми за општеството и придонесуваат кон развиток на истото на најхуман начин.
  Меѓу нај нај нај омилените би ги издвоила Марјан Стојановски, Блага Петреска, дуетот Селимова-Желчевски и Ѓорѓи Крстевски.
  Тоа што решиле јавно да си го сервираат животот на тацна за да прават пари од тоа не значи дека ние треба да го гледаме и да имаме мислење за него. Доволно е само (дебело) финансиски да ги подржиме нашите најсакани јавни личности. Нивниот успех е успех за нас!
  П. С. Едвај чекам Валандово Фест и Цветници. :inlove:
   
  На Freyja, pufi-cufi, Nellie и 87 други им се допаѓа ова.
 20. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.668
  Допаѓања:
  35.060
  Пол:
  Машки
  Мислам дека единственото убаво во оваа наша земја се тие, тие го прават ова парче земја за живеење да биде подобро :inlove:
   
  На pufi-cufi, Nellie, smooch и 69 други им се допаѓа ова.