1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мала грутка над желудникот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од billi, 25 јули 2010.

 1. billi

  billi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo.neznam kako da ja narecam temava.ama ve molam za pomos.nekolku dena imam nekoja cudna grutka,kako malo topce,pod gradite,nekade nad zeludnikot. se oseka na dopir a ne me boli.i toa e toa sto me plasi.dali na nekoj mu se ima sluceno vakvo nesto?fala vi mnogu.
   
 2. danyela

  danyela Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  mislam deka najdobro e da psetis doktor za da ne se mislis mnogu taka e najsigurno posto sega site mozat da ti kazat ovaka taka ne e ova toa e ali ako si posetis doktor najdobro ke bide nema da se nerrviras ..
  sovet od mene poseti poveke doktori pa ke vidis koj so ke ti kaze... :D :D :D
   
 3. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Оди на доктор да те прегледа не дај Боже може да е нешто по страшно па да се закомплицира
  поздравче :*
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Несакам да те плашам, ама и мајка ми имаше исто. На крај и открија тумор на матката :worried: Само кај неа беше поизразено и подолго време го носеше. Посети доктор, друго незнам што да ти кажам :(
   
 5. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  71
  Дај боже да не е ништо но ја би те советувала да идеш на еден ренген за желудник јас имав симптоми ми се повраќше отидов и со кашата се снимав затоа што никако неможам да замислам со она цревото бљак. И на крај ми рекоа дека имам кила на желудник и дека се додека не ми прави проблем и додека не расте немора одма да се оперира редовно си одам на контроли и сега за сега е нормално све. оди види и кажи