1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали злодела (Ufak Tefek Cinayetler) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MayDiamonds, 12 февруари 2018.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.763
  Турската адаптација на американскиот хит Big Little Lies, од реномираната Ay Yapim продукција. Сценариото го потпишува авторот на "Вљубениот ерген" (Kiralik Ask).

  XpyeviwDWUG2_fuvmLEF1Q.jpg

  Во главните улоги ни доаѓаат: Gokce Bahadir, Aslihan Gurbuz, Bade Iscil, Tulin Ozen, Mert Firat, Selim Bayraktar, Ferit Aktug и Yildiray Sahinler.
  FB_IMG_1518470779610.jpg

  FB_IMG_1518470686330.jpg

  Содржина:
  Сите епизоди со превод -
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLwqnj9X7IF3bLOZQbtXplBByC2jzOTbDl

   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Овоа не е адаптација на Big little lies
  Има некое елементи, но не е целосна адаптација, има елементи од многу серии
  Серијава е најубаво што сум ја гледал, серијата е ВРВ, најавата за новата 16та епизода е СУПЕР

  Најубава епизода до сега ми е четиринаесетта, кога се дозна вистината, ЈАКО! :D
   
  На Rama и MayDiamonds им се допаѓа ова.
 3. marr15

  marr15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Стварно добра серија, а и додека гледаш те прави да размислуваш.. Оја ми е срцка ахх:angel:
   
  На Rama и MayDiamonds им се допаѓа ова.
 4. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.763
  Така беше напишано во описот на продукцијата затоа и така напишав и овде, адаптациите на Ay Yapim се во главно само елементи превземени но така ги декларираат - како адаптации.

  Не сум ја гледала американската верзија но оваа ми се допадна многу, актерките се одлично погодени. Улогата на Оја првично беше понудена на Burcin Terzioglu (Ајшеѓул од Poyraz Karayel) и драго ми е што ја одби, Gokce е одлична и имаат добра хемија со Мерт Фират.

  Вистина има многу нешта што те тераат да размислуваш, како животот умее да ти врати за се она што си го сторил било добро или лошо..

  Прво Мерве ми беше најомразен лик, но потоа Арзу почна да ме нервира особено во последниве епизоди. Мерве е искрено злобна барем не се крие зад маска како Пелин и Арзу.

  Баш ме интересира кој е убиениот, што мислите?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Значи првично беше кажано дека е адаптација на BLL, но не е, има елементи од повеќе серии
  Мило ми е што Бурчин одбила, Ѓокче е многу подобра, ОМИЛЕНА МИ Е!
  Убиецот ни сценаристите не го знаат, кога ќе дојде некаде Мај месец и ќе треба да ја пишуваат последната епизода за оваа сезона која треба да се прикажува во Јуни, тие ќе се одлучат кој ќе падне од прозорецот! ѓ
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.807
  Пол:
  Женски
  Дечки читајќи ве,се убедив да ја загледам серијава,добра ми се гледа според коментарите.
  А,ионака во моментов не гледам ништо освен Кара Севда :D
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.763
  Нема да зажалиш верувај, серијата е лимонатка баш да те опушти..

  @Bzaubzz.xy арно велиш, тоа малце ме нервира кај турците што во повеќето серии сценариото го пишат во однос на гледаноста и пишат од епизода за епизода а не со однапред смислен план.. Сигурна сум дека тоа ќе биде некој рандом лик, а убиецот ќе биди некој што ни најмалку очекуваш дека е спремен на такво нешто, хмм....
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Знаеме дека убиениот не е никоја од „Дамиве“, бидејќи велат на почетокот на епизодата четирите главни осомничени не се во состојба да дадат изјава
  Ама серијава е ВРВ, а вечер нова епка!
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Гледа некој сеуште?
   
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Машки
  Гледате, се наближува судниот ден!