1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали трикови - прекрасни фризури

Дискусија во 'Коса' започната од Alexa14, 25 април 2011.

 1. Alexa14

  Alexa14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Имам долга коса и понекогаш сакам да си направам некоја интересна фризура. еден од моите трикови всушност тоа сите го знаат наместо фигаро може косата да се навитка на крпчиња.......
  кажате ни некој ваш трик..... ако не е тајна. :D
   
 2. izza

  izza Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Виткање со преса за коса. :D
   
 3. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  На Bieber-Fever, thelittle17, selly.gomez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Како ја виткате со крпчиња, јас ја виткам со преса и маме и е... лом ја напраив...тоа ненормално ја гори косата
   
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
 6. Alexa14

  Alexa14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  исто така косата е многу убаво кога ќе сплетеш плетенки........целата е накршена.... :)
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.180
  Допаѓања:
  79.907
  Пол:
  Женски
  ^ со обични плетенки некако ко sвоно ми станува косата по облик, дали дека ја скратив сега пократка ми е..ама со внатрешни плетенки се добиваат прекрасни локни, мераци! :)
   
 8. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  А знаете ли некои трикови за пократки коси? :emo:
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Ќе си ја извиткаш со фигаро тоа е еден трик
  Ќе ја свиткаш косата навнатре и долу ќе ја зацврстиш со патенти
  Ќе ја носиш во пунџа
  :)
   
  На Boomgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  Обожавам таква коса. Најчесто тоа го правам откако ке ја измијам косата и преспивам со плетенките. Следниот ден имам прекрасна накршена коса. Мојата е долга и сакам да ја виткам и да биде по слободна и дива. Надополнувам со тоа што правам една внатрешна плетенка како Лорен Конрад и изгледа ептен убаво ! :)
   
 11. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  јас откако ќе ја измијам ја врзувам косата во пунџа и ја оставам така подолго време некогаш и преспивам и потоа е целата накршена :D
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.180
  Допаѓања:
  79.907
  Пол:
  Женски
  Јас ја виткам косата во повеќе мали вакви плетенчиња
  http://www.youtube.com/watch?v=tV8-1-ggLf8
  и преспивам со нив, или евентуално ако немам прилика да преспијам, ја мокрам со малку водичка, ја плетам и ја оставам така неколку саати.
  По расплетувањето на плетенкиве ефектот е wow - се добиваат прекрасни кадрици, џоа со фигаро правени, ама без оштетувања и тормозења на косата. :)
   
  На Belieber163 и Chocoholic им се допаѓа ова.
 13. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Хммм .. јас сум пробала со крпчиња или евентуално со парчиња од весник или сл. - многу убаво ми испаѓа косата, виткана ммм.. :inlove: :D тој трик за виткана коса го правам кога не ми се иде негде на фризер или пак немам време. :rofl: иначе ми стои подолго време. ;)
  имам и други трикови, али сега баш и не ми текнуваат. :?:
   
 14. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  Додека косата е врзана ноќе..се оштетува освен што се накршува..затоа јас не го практикувам тоа,а со крпчиња е многу лесно да се извитка и не се оштетува косата.
   
 15. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
 16. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  јас ја виткам со фолија..

  на малку влажна коса земам еден прамен го извиткувам со фолија ... откако ќе ја направам истата постапла на целата коса ја сушам косата 5-10 мин со фен и потоа ја оставам да одстои уште 10-20 мин (зависи колку време имам) и ја одвиткувам :) прекрасни локни излегуваат
   
 17. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Хмммм, како со фолија? Може подетален опис? :)
   
 18. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  На ViktorijaMari, AnGel.fire и blond им се допаѓа ова.
 19. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  O My God !Не требеше типов да и ја растурат доолку ..изгледат како трофазна да ја имат акнато..многу е разбушаена ептен

  Да не бидам офф со крпчиња имам пробано и имам испаднато како офца и појке со нив никогаш..
   
 20. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Многу сино и ја навитка како овчичка е