1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Малколм во средината (Malcolm in the Middle)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mishela, 19 ноември 2011.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.400
  Допаѓања:
  78.400
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Уште една типична Американска серија, во која се опишува животот на младиот Малколм и неговото семејство кое на моменти е вистинска pain in the neck.
  Од пред скоро ја даваат на Фокс Лајф, а како што успеав да прогуглам, има 7 сезони и е снимена во пeриодот од 2000 до 2006 година.
  Серијава е интересна за тепање време и релаксирање до фул - не можете да останете рамнодушни на испадите од родителите, смешките на братчињата и кавгите помеѓу ова бројно семејство.
  Многу ми се интересни децата, посебно најмалото, толку ми е невино - душичка, ко глувченце е и добивам нагони да го изнаштипам и изгушкам ! :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ја гледате серијава? :?:
   
 2. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Баш пред некое време барав дали има ваква тема.Ги имам гледано сите сезони и можам да кажам дека е најинтересна серија што ја имам гледано до сега.
  Сите ликови ми се многу интересни (освен Малколм кој е досаден малце).Многу се интересни како се караaт меѓу себе,глупостите што ги прават(посебно Рис :D) ..

  А и подоцна ќе имаат уште едно братче , многу слатко е тоа :D

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.027
  И јас ја следам на фокс лајф,обично во сабота и недела кога ги ја даваат од 12:30 до 14:30 и стварно е ептен интересна,мене многу ми е смешна мајкава на децава,заборавив како се вика,со тоа репчињата кога ќе ја видам... :rofl:
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
  Многу ми се интересни :D Не ја гледам серијава редовно, кога ќе ја стигнам само, ама јас така почнувам да гледам серија :D Прво по малку, после малку повеќе, и после секој ден :D И после ми е мака зашто не сум почнала од почеток да ја следам. Инаку најголемиот брат, не знам како се викаше, многу ми е убав ^_^
   
 5. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  На ariela09 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
  Да, нависстина многу личат, чудо :x
   
 7. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Во почетокот мислев дека е истиот глумец , само во Малколм е помлад :D
   
 8. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Ја имам неколку пати фатено серијава.Ништо посебно, не ми се свиѓа
   
 9. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.659
  Пол:
  Женски
  Имам гледано неколку епизоди од серијава и никако не можам да се одлучам дали ми се свиѓа или не.Некогаш ми е многу интересна, а некогаш многу досадна.Иначе, омилен лик ми е Рис, најсмешен е :D
   
 10. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Не ја гледам серијава редовно, само ако ја фатам кога вртам канали. Интересна е. Посебно ми е слатко тоа најмалото со фаците кои ги прави :lol:
   
 11. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  леле баш ми е интересна серијава најубав ми е рис а иначе бебето машко е или женско?
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.400
  Допаѓања:
  78.400
  Пол:
  Женски
  Maшко е.
  Во последно време ко да ја затупеа серијава, ми станува монотона и досадна. |(
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
  Нели ја прекинаа? :wasntme:
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.400
  Допаѓања:
  78.400
  Пол:
  Женски
  :^)
  Немам гледано добри две недели, меѓу последните епизоди кои ги гледав беа породувањето и кога станаа членови на онаа црквата. :D
  Ништо чудно и да ја прекинале, Фокс имаат таква гадна навика. :D
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.452
  Допаѓања:
  58.560
  Пол:
  Женски
  Jaс серијава одамна ја имам гледано, на некоја наша мислам ја даваа порано. Пред некое време ја загледав на фокс лајф, па ја побарав на нет. Не знаев дека има снимено дури седум сезони. На Фокс изгледа само првите две, три ги вртат.
  Интересна ми е, има бааги смешни дешавки и мајмунлаци од страна на децата. А мајка им за жалење е богами. :lol: Си ја гледам кога немам ништо за гледање. :)
   
 16. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  525
  Пол:
  Женски
  Лесна серија за опуштање, ги гледам епизодите кои ги даваат на фокс лајф.
   
 17. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  СУПЕР! Со задоволство ги гледав сериите :lol:
  А сега случајно игра повторно?
   
 18. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  4.375
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е многу интересна. :D
  Порано кога ја даваа на една програма, ја гледав, но не редовно. Ги симнав сите сезони сега и до крајов на неделава ќе ја изгледам до крај сигурно :D