Марат Сафин

Дискусија во 'Спорт' започната од Gordana10, 12 декември 2011.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Покрај најдобрите тенисери, Федерер, Надал, те една тема за типчево :geek: :D Што мислите за овој тенисер? Дали би го вбориле помеѓу најдобрите?
   
 2. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  601
  Многу го сакам штета што не игра повеке , или барем не професионално. Добар тенисер е само лоша страна му беше тоа што лесно губеше контрола и избувнуваше. Не верувам дека постои тенисер кој има искршено повеќе рекети од него . :lol:
  А и многу ми е убав мене , сакам такви избувливи , агресивни ѕверки :$
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. O.Mally

  O.Mally Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  11
  Еееее се израдував кога видов дека има посебна тема и за Марат! :D Порано играв многу тенис, и го пратев редовно секој натпревар, навистина добар тенисер иако најмногу го сакав поради изгледот :) [​IMG]
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.753
  Допаѓања:
  133.714
  Пол:
  Женски
  Мај фејворит! Згоден у ПМ, водолија во хороскоп и руско дете (нема врска што е дојден некаде од -становите - притоа мислам на Узбекистан, Таџикистан, Киргистан итн.) - типов е одличен!

  А ако сме сериозни, ептен го биваше, само да знаеше малку повеќе да се контролира (ама Мекинро никој не го стигнува), освен тоа немаше многу среќа со повредите. Еден од подобрите тенисери кој, за жал, не дојде толку многу до израз. А дали знаете дека играше на Skopje Challenge во далечната 1998 година? :) Младинско натпреварување беше тоа, имаше детето 17-18 години и уште тогаш беше бомба. Не само во тенис :lol: Дојдов на гости во Скопје, отидов на тениски турнир оти влезот беше бесплатен, а и ми беа блиску терените, во Градски Парк. После скопскиот турнир се прослави на светско ниво.
  [​IMG]
   
  На green.eyes, sesilija и Gordana10 им се допаѓа ова.
 5. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  20.988
  Ѕверка беше човеков на терен. За жал темпераментот си го правеше своето :^) Инаку, имаше фантастични способности, можеше да стане нешто навистина многу големо :doh:
  Многу ми недостасува на терените и тв-екраните :| Иако мислам дека вака сега му е многу подобро, може максимално да практицира хедонизам, нешто што професионалниот тенис не му го дозволуваше :D

  Marat, you are and will be missed!! :doh:

  Инаку, никогаш не можев да сфатам како тоа човечево е Русин....Некако воопшто не ми се поклопуваше и немаше ниту една допирна точка :?:
   
 6. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
 7. pafpaf

  pafpaf Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  109
  Леле мислев дека сум единствената во МК која го обожува,или една од ретките :tmi: :D
  Еден од најзгодните мажи воопшто,а кај тенисерите без конкуренција :P
  Инаку реално не може по квалитет да се спореди со Федерер,Надал,Џокович ;) ама беше добар играч,посебно сервисот,кратко беше број 1 :)
  Не личи на Русин затоа што само е роден таму,а потеклото му е Татарско ;)
  Знам дека изјави дека по повлекувањето ќе се занимава со планинарење и сака да ги освои највисоките светски врвови,ама не следам ништо во врска со него сега па не знам до каде е.Не сум во тек и со неговиот приватен живот.Инаку додека играше беше во врска со сегашната жена на Абрамович,ќерка на руски милијардер :^)
  И да,останував до доцна во ноќта или до утринските часови да го гледам кога настапуваше во Австралија и Америка :$ не толку поради тенисот,се разбира :lol:
  Презгодно машко бре :inlove:

  [​IMG]
   
  На Annath и Gordana10 им се допаѓа ова.