1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Марија Кири Склодовска - Хемиско

Дискусија во 'Образование' започната од Cecyska, 8 мај 2013.

 1. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Ваше мислење за школово?
   
  На stronger.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stronger.girl

  stronger.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  За школово нема што да ти кажам, но знам дека имаш смерови за фармецевт, лаборант, и хемиски техничар
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  А каде се наоѓа и со колку поени примаат за хемиски техничар?
   
 4. She.e

  She.e Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  46
  Моите не ми дозволуваат да се зпишам никаде освен во ова училиште.Ама не хемиско туку гимназија,бидејки има и гимназија.Мене ми се плаче,најсериозно бидејки воопшто не сакам таму да се зпишам,но кога морам.
  Инаку,школо се наога во Аеродром,не знам со колку поени примаат,но лесно можеш да се запишеш тука.
   
 5. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  a зошто ти не сакаш да зе запишеш тука? Јас мислам дека школото е ок
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.744
  Допаѓања:
  146.274
  Пол:
  Женски
  Што мислите за школово јас за 2 години сакам овде да идам фармацевтско лаборантен техничар :)
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.744
  Допаѓања:
  146.274
  Пол:
  Женски
  Некој да прокоментираше нешто?
  Никој не учи тука, бре мајката. :| :D
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.744
  Допаѓања:
  146.274
  Пол:
  Женски
  И 3 пат по ред јас повторно, стварно ми треба мислење најверојатно тука ќе одам, како е што е од некој што учи или учел таму.... :|
  Се ближи јуни ох бре.
   
 9. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.925
  Допаѓања:
  17.822
  Пол:
  Женски
  Завршив овде пред добри 9 години. Јас супер си поминав и со професори и со ученици. Бев мирна и затоа немав проблеми. Сега знам дека се иде во смени и има албански паралелки, додека учев јас беше прва смена само. Ако треба уште нешто и ако можам да помогнам прашај :)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас сум осмооделенка и од септември сакам да се запишам во хемиско за медицински лаборант. Што мислите ќе направам ли добар избор? Ве молам кажете ми нешто повеќе за школото и за професорите..
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.744
  Допаѓања:
  146.274
  Пол:
  Женски
  Хаха конечно, ја па фармација сакам. :D И двете смерови у прва имале исти предмети ко шо знам.
  @Ketchup објасни и поубаво :P
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.552
  Допаѓања:
  39.661
  Ќе се усреќите вие тукa штo ќе се зaпишете :P Се шaлaм...Епa пoвеќетo прoфесoри се дoбри лaбoрaнт и фaрмaцефт имaaт исти предмети вo првa гoдинa и тoa...учете си сo ред зaштo пoсле пoтешкo ќе ви биде...Акo ве интересирa нештo пoвеќе пишете ми лп :D
   
 13. Viki 99

  Viki 99 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  6
  Најпрвин сакав да одам во Д-р Панче Караѓозов (само да напоменам на почетокот јас сум од друг град и ќе престојувам во интернат). Потоа што читав низ форумот дека само одличните со сите петки со просек 75 ги примале, јас немам толку имам две четворки. Сакав да ве прашам дали некој има учено во училиштето - смер: Медицински лабораторски техничар. Ако има некој учено ќе го замолам ако може да ми каже нешто во врска со училиштево, учениците и професорите.:o

  Потребен ми е совет! :D
   
 14. Viki 99

  Viki 99 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  6
  Абе ако е хемиско, само да не примат :D
   
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.192
  Допаѓања:
  20.895
  Пол:
  Женски
  Ќе ви кажам на кратко само тоа што знам.
  Оваа година другарка ми се запиша за очен техничар,така си е лабава личност па ништо не учи,иако е прелесно и ги гледав книгите.Што се однесува до децата таму... :x Ми има кажувано дека има премногу Албанци,Роми ги закачаат девојчињата им префрлаат,и онака си проаѓаш ти и некој одпозади да те мавне по г'з и издрогирани што дури појма немаат кај се наоѓаат уопште :D Тука одат деца што и не баш обожааат да учат,ама од професорите не ми се пожали биле онака во ред,ама сепак треба да се учи каде и да сте.
  Само децата во хемиско.. ако се албанци,и роми ама да се однесуваа пристојно..
   
 16. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.552
  Допаѓања:
  39.661
  ^Дa билo тaкa, другaркa ти претпoстaвувaм немaлa дa седи тaму. Албaнците се oдделени вo дугa сменa, рoми имa aмa мнoгу мaлку и искренo кaжaнo тие нaјмaлку прoблеми прaвaт oд целo шкoлo. Лaбaвo е, нo сaмo зa хемиските и прoцесните техничaри, кaј медицинските пaрaлелки е дaлеку oд лaбaвo, зa двoјкa мoже ќе ти пoпуштaт нo зa пoвисoкa oценкa си бaрaaт кaкo вo секoе нoрмaлнo среднo шкoлo. Тaa другaркa ти прaшaј јa вo втoрa гoдинa кaкo и е, кoгa ќе имa секoј ден пo oсум чaсa.
   
  На CrazyOne му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.925
  Допаѓања:
  17.822
  Пол:
  Женски
  @Kimberly11 едно време во смени одеа, албанците една, македонците друга смена. Ама тоа го имам слушнато. Jaс одамна завршив па не ги начекав. Инаку супер си ги поминав тие години таму.
  П.с @Ketchup ми го земал зборот :)
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Viki 99

  Viki 99 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  6
  Мислам за такви работи треба класните раководители да реагираат
   
 19. Srcuks

  Srcuks Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ајде кaжете нештo зa шкoлoвo. Дaли леснo се влегувa. Имaм прoсек: 4,78, 4.87, 4,71 и мислaм и вaa ќе биде 4,71. Дaли ќе мoжaм дa се зaпишaм зa медицински лaбoрaтoрски - техничaр
   
 20. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  465
  Пол:
  Женски
  Јас завршив во хемиско-гимназија пред 3 години и во тој период гимназија требаше да имаш минимум 60 поени, ваљда не се сменило сега ништо. А инаку не е некој проблем да те примат, а што се однесува до децата таму албанците беа во наша смена т.е со гимназијалците ама другарка што заврши годимава таму ми кажа дека во сарај им граделе исто ко нашево и албанците таму ке ги префрлеле. А што се однесува до професорите тие се најмал проблем, малку само да се потрудиш можеш да имаш добри оценки бидејки децата тука не се замараат до учење, во други школи како Борис на пример одговараш и ти стават 3, во хемиско на истото научено 5ка имаш. :)