1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Марфиеви закони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WildAngel, 2 април 2010.

 1. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  Јас би рекла: Насмевни се... утре ке биде полошо... ;) :D
   
 2. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.310
  Пол:
  Женски
  Најголемите идеи никогаш не остануваат запаметени,најглупавите изјави никогаш не се забораваат.

  Се` што може да тргне наопаку,веќе тргнало,само вие не сте биле известени за тоа.

  Ако не успееш од првиот пат...уништи ги сите докази дека си се обидел.

  Секој проблем може да се замени со уште поголем.

  Ќе најдеш полесен начина да направиш нешто откако ќе завршиш со работата.

  Кога ќе ја видите светлината на крајот на тунелот....тунелот ќе се затрупа.

  Ако посакуваш нешто доволно долго,големи се шансите никогаш да не го добиеш.

  Се` што е убаво во животот,или е илегално,неморално или здебелува.

  Колку е иднината подалечна,толку подобро изгледа.

  И будала може да каже нешто паметно.Поука,ако понекогаш казже нешто паметно не значи дека не е будала.

  Додека дојдеш на ред,правилата ќе се сменат.
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Црвеното светло секогаш трае подолго од зеленото.
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 4. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Ако нешто долго го чуваш, можеш несакајќи да го фрлиш. Откако ќе го фрлиш ќе ти затреба.
  Штом некому направиш услуга, тоа ќе стане твоја работа.
  Убавината е само на површината, додека грдоста оди до ср'ж.
  Кога не би постоела минута до дванаесет ништо не би било направено.
  Ако за тест или испрашување ги научиш сите лекции освен една обавезно ти се паѓа таа шо не си ја научил :up:
  Секогаш доаѓа автобус кога ќе запалиш цигара (а пред тоа си чекал 20 мин) :)
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Во цел куп списанија ќе ти недостига оној број кој најмногу ти треба.
  Зашто да биде едноставно кога може да биде сложено.
  Во која редица и да стоиш другата секогаш се движи побрзо.
  Машината ке проработи тогаш кога ке се обидеш некому да покажеш дека е расипана.
   
 6. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.310
  Пол:
  Женски
  Ароганцијата често оди рака под рака со совршенството.

  Во работата на секој гениј ги препознаваме сопствените отфрлени идеи.

  Ако се чувствуваш добро-не грижи се,ќе ти помине.

  Ако се`изгледа дека се одвива добро-сигурно нешто си превидел.

  Кој живее најблиску,доаѓа последен.

  Направи систем што може и будала да го користи,па ќе се случи само будала да сака да го користи.
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol:
  Проверено ;)

  Кажи му на човек дека има 300 милијарди ѕвезди во универзумот и ќе ти поверува. Кажи му дека клупата е пресно фарбана и сепак ќе провери за да се осигура.
   
 8. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Го обожавам човеков, закон е ! :lol:
   
 9. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Хаосот секогаш победува, бидејќи е подобро организиран.


  Банкарска аксиома: Личноста пред тебе во редицата ја има најкомплексната можна транзакција.


  И на 8миот ден Бог рекол: "Ок, Марфи, преземи понатаму .."


  Закон за ревизија: Сé што може да тргне наопаку, веќе тргнало наопаку ! ..Само вие не сте биле известени за тоа.


  Најголемите идеи никогаш не остануваат запаметени, најглупавите изјави никогаш не се забораваат.


  Закон за полирање на прозорци: Дамката е секогаш од другата страна.
   
 10. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Не и се радувај многу на среќата зошто и таа ќе помине...
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Квалитетите со кои жената го освојува мажот обично се оние кои први исчезнуваат.
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Кажи не, а потоа преговарај.
  Подобро е да си сам , отколку да не си со сите.
  Хаосот секогаш победува , бидејќи е подобро организиран.
  Најголемите идеи никогаш не остануваат запаметени, најглупавите ијзави никогаш не се забораваат. :)
   
 13. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Секогаш е полесно да најдете партнер кога веќе сте во врска.
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Е на ова многу се смеев :) Никогаш не си легнувај налутен. Остани буден и расправај се. :P
   
  На blueeparadise, vita17 и thatsmysecret им се допаѓа ова.
 15. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Ако вистината е на ваша страна, никој нема да ви верува.
   
 16. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  :y: :y: :y:
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ова баш ко за мене :lol: :lol:

  Компјутерите ви помагаат да си го потрошите вашето време ефикасно.
   
 18. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.310
  Пол:
  Женски
  Закон на автомобилски поправки
  Откако рацете целосно ќе ви бидат извалкани со масло, тогаш или ќе ве почеша нос или ќе ви се приоди во веце.(ама зошто,зоштооо? :D )

  Закон на телефон
  Кога вртите погрешен број, линијата не е зафатена.

  Закон на алиби
  Ако го излажете шефот дека ќе задоцните на работа поради тоа што сте на забар, утредента навистина ќе ве заболи забот.

  Закон на варијации
  Кога движејќи се по патот ќе преминете на друга лента, онаа на која претходно бевте ќе почне побргу да се движи.

  Закон на блиски средби
  Веројатно, ќе сретнете некој што го познавате кога сте во друштво на личност со која не сакате да ве видат.
  (лелеее ова :D )

  Закон на резултат
  Кога ќе сакате да му покажете на мајсторот дека некој апарат не работи, тој во истиот момент ќе проработи.

  Закон на кафето
  Оној момент кога ќе седнете да се напиете кафе, шефот ќе побара од вас да направите нешто што ќе трае се' додека кафето не се излади.

  Закон на тепихот
  Веројатно дека парче леб намачкано со џем ќе падне на намачканата страна која е во директна врска со тоа колку тепихот е нов и колку чини.
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Банкарска аксиома: личноста пред тебе во редицата ја има најкомплексната можна трансакција.
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Секогаш е така особено кога ти се брза :)