Маски за коса

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 април 2011.

 1. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  многумина ми ги фалат маските на лореал :?:  коментари за истите?...или предлози за други? :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  На Генера маските се преубави,а многу се ефтини.

  Исто и оваа на авон е добра и многу убаво мириса.
  [​IMG]
   
  На La.loca, hermosa, karina8 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.528
  Една од најдобрите маски кои сум ги користела се овие на Фруктис од Гарние, Instant melting, за фарбана коса и за русокоси. Одлични се.
  [​IMG]
  Маската на Орзене исто не е лоша
  [​IMG]

  Сакам да ги пробам на Лореал и на Глис маските.
  Секако, откако ќе ја дотрошам оваа од пола кило дома. :lol:
   
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  9.283
  Јас коа зиам маска, зиам комплет со шампонот и регенераторот. Ама некако ми е досадно така :) па се мислам да мешам малку....како правите вие? се ви е од истата марка и линија или? користам шампон и регенератор дав, ама барем маската да ја сменам...
   
 5. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  ако си задоволна од маската немаш потреба да ја смениш :)
  иначе многу ретко користам иста линија на производи...
   
 6. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  маските на лореал се добри, сум ја користела жолтата, против кршливост на косата, а многу ми ја фалат и новата маска од лореал, тотал репаир 5. генера не ми се допаѓаат бидејќи премногу ми ја мрсат косата, овие од авон не сум ги пробала, гарниер се добри но и тие ја мрсат косата, глис исто така. Сепак зависи од косата, кај секој е индивидуално, јас лично сум најзадоволна од лореал и, секако, кене маските за коса, како и сите останати нивни производи
  http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... x=47&ty=56
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  само од глис маските ги имам испробано,

  [​IMG]супер маска, ја омекнува и освежува косата, а не се мрси толку бргу и не ја отежнува косата, а на потемната коса и ја обновува бојата.

  [​IMG][​IMG][​IMG]и овие едноминутните,

  од истите кај нас има поголеми пакувањеа и сите се покажале добри.
   
 8. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  И јас ги имам користено овие на Генера,моментално ја имам зелената ама нешто мирисот не ми се допаѓа :^) Не ми мирисат баш убаво па се мислам да ги сменам!
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Па да ти кажам искрено и мене не ми мирисаат којзнае како убаво ама добри ми се за косата,порано имав голем проблем со разлетување,а од маскиве дефинитивно го решив тој проблем,затоа ги фалам ;)
   
 10. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  a moze li nekoj da mi kaze za kakva kosa koja e? zs neli ima razlicni boi....

  a, i da ne znae nekoj kolku cinat? pozz i fala vi odnapred :tmi:
   
 11. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Јас веќе со години ги користам маските на генера и супер ми се 500 мл, а чинат околу 120 денари. Моментално ја имам црвената,таа е за фарбана коса(иако мојата не е) ама супер ми е...ги имам користено сите бои и немам жалби.
   
 12. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Мене ми треба една добра маска за мојава изгорена плава коса. Сеа генера користам ама сакам некоја што ќе ми ја праи косата поспласната, а не разлетана |( Ме мами маскава на Гарниер, која цена е?Гледав денес во продавница имаше слична ваква само не во туба туку во шише се отвара нагоре 147ден. :)
   
 13. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Ја користам на генера и презадоволна сум. Ја користам веќе 4 години ефтина е, а и 500 ми. Имам долга права коса до половината никако неможам да ја расчешлам без маска, генера ме спаси :)[​IMG]
   
  На QueenB му/ѝ се допаѓа ова.
 14. QueenB

  QueenB Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  49
  И јас ги користам истите маски за коса, само имам едно прашање, колку често си ставаш маска и дали ти се мрси косата од неа за пократко време???
   
 15. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Јас ставам на секое миење и како што напоменав имам долга коса до половината и маска ставам само на врвовите ако не ставам маска неможам да ја расчешлам. Ја мијам косата двапати неделно понекогаш и трипати и така да не ми се мрси од маската
   
  На QueenB му/ѝ се допаѓа ова.
 16. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  72
  најдобра маска за коса а сум ги користела сите и фруктис нивеа буквално сите сто мозе да ги видите во маркетите најдобра е орнезе за сува и остетена коса знаци оценка од 1 до 10 давам 20ка ихихиххи
   
 17. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.689
  А дали некој ги пробла маските од орифламе од hair x колекцијата?
   

  Прикачени фајлови:

  • 682.png
   682.png
   Големина на фајлот:
   33,8 KB
   Прегледи:
   742
 18. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
  јас ја користам на генера портокаловата. Преубава ја прави косата, башка преубаво мириса :inlove: :inlove:
   
 19. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.403
  Пол:
  Женски
  Фруктис со жолто кругче епетен е добра.
   
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Ке ве замолам за малку помош? Се офарбав лани пред нова година една до две нијанси посветла од мојата природна боја. Не ми беше по кејф фарбањето, го направив тоа само затоа што чув дека ако се офарба косата тоа поттикнува растење на нови влакна. Бидејки имам ретка коса, решив да го пробам тоа и ја офарбав. Од тогаш веке една година не сум се исфарбала. Проблемот е што таму каде што ми е офарбана, тоа се околу 10-12 сантиметри, косата е сува кршлива и личи на сено. А на коренот е сосема нормална Не се расчешлува и целата е како наелектризирана, не сака да се спои на пример во прамен... Знам дека единствен спас е шишање но 12 сантиметри се многу за да се шишам наеднаш па затоа се шишам малку по малку секој месец. Дали има некоја маска со која косата ке се расчешлува и ке биде мазна а не ваква како сено.
  буквално ваква ми е [​IMG]
  чаре?