babylove кашички

Маслинки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од black-angel, 26 јануари 2012.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.498
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски
  Дали ги јадете?
  Каков вид ви се омилени,тврди , меки ,црни ,зелени?
   
 2. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.545
  Најмногу ги сакам зелени тврди еве вакви

  [​IMG]

  А имам пробано и поховани ама дали небеа убаво направени не ми се допаднаа некако ми беа многу солени

  [​IMG]
   
  На 1209 и butterfly.fly им се допаѓа ова.
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  2.104
  Не ги јадам, не ми се убави. Кога „по грешка“ ке ми донесат пица со маслинки ги туркам на страна, а оние целите му ги давам на дечко ми.

  Еве една идеја како да ги користите за декорација

  [​IMG]


  http://chasovipogotvenje.blogspot.com/2011/12/blog-post_25.html
   
  На Osamena devojka, maca99, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. butterfly.fly

  butterfly.fly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  26
  Ми отвори апетит и ќе одам да си каснам баш вакво маслинче! Ги обожавам! Можам да ги јадам нонстоп :D
   
 5. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  538
  Обожавам маслинки :D најслатки ми се црните,тврди..меките ептен ми се кашави некако и не ми се убави :)
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.978
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам, дел ми се од секој оброк.
  Најмногу ги сакам зелените и кафените. Имам пробано црни, ама не ми се толку убави, горчливи ми се.
  Некогаш знам да си исецкам кашкавал, да си ставам маслинки и да си јадам пред телевизор. Најдобра замена за ручек :wasntme:
  Чудна работа кај мене тоа што обожавам маслинки, ама не можам да смислам маслиново масло во исхрана! Еднаш тато ми подметна наместо сончогледово, и салатата воопшто не ми беше вкусна :shake:
  [​IMG]
   
 7. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  18.423
  Ги обожааааааааааааааааааааааааааааааааааваааааааааааммммм
   
 8. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.024
  Јадам маслинки,ептен ми се убави,и само солени јадам од тие црните не.
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.196
  уфф, какво прашање :D па нормално дека јадам, едни од омилените ми се, највеќе зелените!
  и Mаслиново масло обожавам, такво јадам јас ;)
  не дека има некоја разлика во калории со сончогледово, ама повкусно е и поздраво
  A маслинките 1маслинка=5 калории, така да јадете си
  ем диетални ем вкусни :inlove:
   
 10. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Обожавам маслинки. Ги јадам сите видови, но најубави ми се тие црните, тврди што се.
  Е, убаво сега ми се пријадоа маслинки. А немам.. :worried:
   
 11. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Уф ги обожавам некогаш знаам така само со леб и сирење да си ги јадам :D
   
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  од како паметам за себе јадам маслинки(највеке црни несолени) а лани летото докторите ми препорачаа да ладам повеке маслинки оти биле корисни за цревата а згора на се ми пукаа капиларите и доагаше до крварење а со нивната помош тоа исчезна :)
   
 13. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Ги јадам и многу ги сакам. Секакви јадам, а омилени ми се црните тврди маслинки. Оние што се малку повеќе солени и собрани, меки не ми се баш најнај, ама и такви јадам.
   
 14. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Па ги јадам ама умерено..Особено ги сакам тие зелените со пиперче меѓу нив...мммм...Ама затоа сестра ми ги утепува коа ќе им седнеее партал ги прави.. :lol:
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.175
  Пол:
  Женски
  Уф ги обожавам маслинките :D :inlove: знам и без ништо да ги јадам, секакви ги сакам :D
   
 16. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.669
  Допаѓања:
  19.284
  Пол:
  Женски
  Секакви јадам, ги обожавам, омилени ми се тие зелените со пиперче меѓу нив, ммм :inlove: :inlove:
   
 17. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Да можев ќе се удавев во нив! И поховани, и маринирани, и каламата, и шпански, и на пица, и во салата! Мразам кога уживањето ќе ми го прекине некоја семка, па фаворит ми се оние со пиперче во средина.
  Маслинки. Љубов. :l:
   
 18. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.971
  Ги јадам, порано кога бев мала си ајдев маслинки и леб и се најадував комплетно, а сега со ручек ќе си апнам по енкоја, најубави ми се крупните, црни и соленки да се, баш ми се допаѓаат тие :P
   
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  ммм Да да - јадам! Некогаш и се прејадувам и дехидрирам после :rofl:

  Омилени: (бидејќи немаат коска нели :lol:)
  [​IMG]

  За пица ги сакам оние црните.
   
 20. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.359
  Допаѓања:
  103.256
  Пол:
  Женски
  Многу сакам маслинки, само овие Брајт што ги сака, јас пак ич не ги сакам :D
  Не ми се вкусни. Јас сакам солени и меки! Маслинче бе, со семка пак да ја шмучкаш дур маста не и ја извадиш :D
  Е, од овие:
  [​IMG]

  Ги сакам на пица, во проја, зелка салата, во комбинација со сендвич или само маслинки кога штедам на калории.... и едни интегрални лепчиња (зенички со маслинки). Ги купував пред некоја година во млечниот ресторан што е кај Адвокатска- кој ти знае како се викаа, ама убавоооо е, се маслинките! ]:)
   
  На sesilija и Magnolija им се допаѓа ова.