1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Масло за масажа

Дискусија во 'Тело' започната од maja8, 27 јануари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Сакам да купам масло за масажа, дајте ми предлог, какво и од кај да најдам ?
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Всушност ова маслово што го користам јас е против целулит, но сепак е преубаво :) Масло од Бршлен од Меифарм - 220 денари е. Како и да е, побарај во аптеките, ќе ти препорачаат некое масло за масажа .. :)
   
 3. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  Zavisi za kakva masaza stanuva zbor.Jas licno za relaks masaza koristam mleko za telo,ulje ili talk.A za masaza na bolni i ukoceni mesta koristam diklofen gel ili konjska mast ima ja u aptekite.a za celulit anticelulitni kremi ,brslen gel.
  nadevam se deka ti pomognav..
   
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  бадемовото масло е одлично за секаква масажа опушта многу
   
 5. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  a kakvo maslo e za opustanje ??? :)
   
 6. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Од меи Лаб има исто и Лаванда покрај тоа што е често спомнувано на форумов бршленовото :) Лавандата делува смирувачки. Така да за релаксациона масажа за намалување на напнатост во мускулите, а и нервите богами :) набавете си лаванда. Инаку иста цена е во зегин како и тоа од бршленот. Јас си ги купив двете.
   
 7. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  aha ... znaci vikas deluvaat ??? ajde bas ke vidime da kupime od zegin ;) ... ne se mn skapi ?
   
 8. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  200 денари беше пред месец дена. Се надевам дека е истата цена :) Но не знам дали ме разбра добро сега си го читам постот и некако конфузно ми делува :) За опуштање е лавандата, а бршленот е против целулит :) Да не дојде до забуна.
   
 9. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  haha fala nina24 , inace da razbrav deka brslen ima na satva za celulit jas sakam nesto da probam za opustanje znam deka e lavanda ama sigurno ima nesto po aptekite, samo nejkam da e etericno maslo onie mirizlivine za prostorija sto se tie prosto me gusat !
   
 10. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  убави се и бебешките масла од јонсон и бекутан,имам јас бадемово велат било убаво и за стрии,а да ми се потроши одма земам од лаванда,го сакам мирисот,смирува многу :)
   
 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  мммм лаванда мирис кој дефиитивно опушта, а за ова со масло од бршлен дека помага за целулит не сум го знаела па ќе пробам.
   
 12. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  колку мл е маслото од лаванда и колку пари е? од аптеки го купувате така? пошто по парфимерии не сум сретнала досега...
   
 13. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.442
  Допаѓања:
  10.654
  Користам масло од бадем и бебешки масла,мислам дека ми се најубави.
   
  На bubuce и london-girl им се допаѓа ова.
 14. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  За телото моментално го користам ова бебешко масло од орифлеим :
  [​IMG]

  Збогатено е со освежувачки екстракт од липа и витамин Е.
  Мене ми се допаѓа ;)
   
 15. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  јас вакво користам и многу ми е убо, задоволна сум :D
   

  Прикачени фајлови:

  • file11268.jpg
   file11268.jpg
   Големина на фајлот:
   4,9 KB
   Прегледи:
   107
 16. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.117
  Допаѓања:
  17.679
  Какви масла користите за еротски масажи?
   
 17. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.695
  Допаѓања:
  13.973
  Пол:
  Женски
  maslata od avon planet spa se dosta ubavi
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 18. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.414
  Допаѓања:
  267.544
  Ароматско еротско влијание имаат Лаванда, Ванила, Цимт, Ингвер, Портокал, Роза..

  Arnika-Massageöl од Weleda стимулира крвотокот, Feu D´Orange" од L´Occitaine влијае врз осетот за мирис.
   
  Последна измена: 30 мај 2017
  На Petar80, КикиМаус и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 19. 1969zena

  1969zena Нов член

  Се зачлени на:
  12 јули 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  ne mozam nikade da najdam maslo od lavanda dali znaete kade go ima
   
 20. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  896
  Во Зегин го има.