1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мастер студии во странство

Дискусија во 'Образование' започната од MraFce, 6 јануари 2019.

  1. MraFce

    MraFce Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво.
    Ме интересира дали некој од вас е запишан на мастер студии во странство, која држава е најдобра опција, кои се условите за запишување и каде има најдобри услови за студирање?

    PS: Се извинувам доколку иста ваква или слична тема веќе има некој отворено.
     
    На bonbonka и ferhat.ela им се допаѓа ова.
  2. bonbonka

    bonbonka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Ајде да ја заживее е темава, пишете мислења и мене ме интересира за мастер 8-|
     
  3. Sceptical

    Sceptical Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2021
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Јас сум на Мастер во Америка. Има многу опции за мастер, САД има безброј колеџи и универзитети и шансата да добиеш стипендија е огромна, особено ако си добар во професијата. Проблемот најчесто е неинформираноста, луѓето не знаат од каде да почнат да истражуваат, системот на образование е тотално различен и многу е тешко на почеток да се снајдеш на нивните веб страни. Ако некој има конкретно прашање, слободно нека ме контактира.
     
    На bonbonka, eliesaab и Pal4ee им се допаѓа ова.
  4. bonbonka

    bonbonka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски

    ❤️
    Fala na info draga probav da ti pisam no neuspeav vo privatni poraki.
    Sakav da prasam nesto opsto za tezinata na ucenje vo sporedba so MK, cenite i slicno....
     
  5. luckyclover79

    luckyclover79 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2023
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Се надевам темава ќе заживее зошто јас планирам мастер да запишам во Чешка или Хрватска, ако успеам и одма би отишла без да чекам :sweat: