Мастер студии во странство

Дискусија во 'Образование' започната од MraFce, 6 јануари 2019.

 1. MraFce

  MraFce Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво.
  Ме интересира дали некој од вас е запишан на мастер студии во странство, која држава е најдобра опција, кои се условите за запишување и каде има најдобри услови за студирање?

  PS: Се извинувам доколку иста ваква или слична тема веќе има некој отворено.
   
  На ferhat.ela му/ѝ се допаѓа ова.