1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Матали и неметали

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од girl-directioner, 11 ноември 2013.

 1. girl-directioner

  girl-directioner Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Може некој да ми каже како да најдам некои метали и неметали на пример цинк, калај, олово, алуминиум, магнезиум, сулфур....? најдов фосфор од кибритчиња
   
 2. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.255
  Допаѓања:
  20.971
  Пол:
  Женски
  МАТАЛИ ИЛИ МЕТАЛИ, или што сакаше авторот да каже.
  Аман бре девојче во ОБРАЗОВАНИЕ имаш куп теми каде можеш да прашаш, мораше нова да отвараш,
  па уште на насловот згрешена,
  друг пат препрочитувај си пред да стиснеш испрати.
   
 3. girl-directioner

  girl-directioner Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0