1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мат лакови

Дискусија во 'Тело' започната од feminium, 14 декември 2012.

 1. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Дали ги користите??
  Што мислите за нив??
  Споделете некоја идеа за лакирање со вааков лак (по можност слика) :)
  Барав по форумов но не најдов ваква тема, ако веќе постои :worried: или пак не ви се допаѓа слободно корпа ;)
  Па еве да почнам јас
  Немам користено ваков лак но ми се допаднаа некои идеи по интернет, па еве дел од нив
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Мат лаквои

  Јас мислам дека нема потреба од ваква тема бидејќи има за лакови
  telo/lakovi-za-nokti-t7188/
  и плус имаш печатна грешка :)
   
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Мат лаквои

  Во право си и јас се мислев дали да ја отворам и така набрзинка пишував :) се гледа по грешките :P
  Да ја поправам барем да не стои вака во корпа :)
   
 4. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  426
  Јас имам мат лакови и баш ми се прекрасни. Особено во деновите кога не сум расположена за светкав лак. Пробав да ги комбинирам обичниот лак и мат лак во иста боја како погоре на сликите, но не бев многу задоволна затоа што не се познаваше толку многу колку што јас мислев дека ќе се забележува. Само во многу осветлена просторија се забележува. Но сепак мислам дека се добри. :)
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Прекрасни се да....ама веќе 2/3 ден врвовите се бришат.
  Ви се случува ли и вас истото?
   
 6. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.929
  Пол:
  Женски
  Мене уште првиот ден.
  Убаво изгледаат, ама катастрофа уште истиот ден се бришат.
   
 7. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  И јас да ви се пофалам денес си купив еден, ама некоако не ми се познава многу дека е мат ми изгледа како обичен :/, дали дека имав веќе еден слој на обичен лак па одозгора ставив мат ???
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  ^можно е.
   
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Имам два од Голден Роуз ,циклама и лилјаков ,колку се само совршени!
  Дури од Ск ги земав ,кај нас немаше :lol: Цело лето со нив си се лакирав ,многу ми се фенси.
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 11. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Девојки ја открив Америка :), мојот мат на голдн роус бил преубав, само требало да се нанесе на ноктот а не на слој лак :D
   
  На owl-ribbon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  ^етееееее :clap: ај сега со здравје да си се служиш.
  И баш пиши ни колку време ќе ти трае.
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 13. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  интересно и убаво изгледа , а сега колку ќе траат ќе видиме :geek:
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 14. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  2 Дена, моите толку траеја евеги денес со белки врвови :/, но како и да е убави се првиот ден :)
   
 15. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  2 дена , многу малку :|
   
 16. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Толку во саботата се лакирав а денес веќе имам белко на врвовите,
  и да потенцирам не ги гризам ноктите и да сакам неможам долги ми се 1,5цм :) кога ќе ми бидат убаво лакирани ќе ви ги сликам :tmi:
   
  На owl-ribbon му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Девојки,за да ви трае подолго лакот,врз лакот нели што е,ставете еден слој безбоен лак.Мене така ми трае подолго лагот.Пробајте. :)
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 18. allthatglitters13

  allthatglitters13 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  А каде можам да најдам ваков лак?
  :D
   
 19. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Ги знам овие. Сестра ми донесе има ваков и го платила 8 евра од незнам кој Гуш, Гош...појма немам :$
   
 20. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  А зарем ти се познава дека е мат така?? :?:
  Јас пробав еднаш и тоа но некако ми изгледа како обичен лак :worried:


  Инаку ги има на голдн роус 66 денари ги купувам јас во едн маалска продавница :)