Мачете (Machete/Machete Kills) [2010/2013]

Дискусија во 'Филмови' започната од IamSexyAndIKnowIt, 4 април 2013.

 1. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  MACHETE.. Доколку ви се гледа филм во кој се опфатени интересни убиства, сериозни но и смешни случки, херои, згодни девојки и момци... Гледани ми се сите филмови со Michelle Rodriguez, а овој Machete навистина интересен, постојано се случува нешто, филм кој не здосадува, а и Danny Trejo, иако 65 години, сепак неверојатно привлечен маж.. 8) и Steven Seagal како и секогаш одличен во топ форма.. исто и Jessica Alba фантастична е :inlove: Во Септември се очекува и вториот дел Machete Kills во кој ќе ги гледаме многуте наши омилени актери и актерки, едни од најпознатите: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Antonio Banderas, Lady Gaga, Amber Heard, Sofia Vergara, Alexa Vega, Vanessa Hudgens, Mel Gibson aa и Charlie Sheen што е многу интересно.. и уште мноооогу други.. :rofl:

  ps. Ако некој го има гледано филмот, слободно нека пише свое мислење :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.038
  Ги гледав и двата дела. Прилично забавни ми се.
  Интересен ми е Мачете зашто е многу груб и ладнокрвен, онака баш машина за убивање.
  Немам некое посебно мислење, океј ми се и двата дела, не ми оставиле некој посебен впечаток. Ко акција се интересни за гледање и за утепување време.
   
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.682
  Пол:
  Женски
  Првиот дел го имам гледано, добро што ја прочитав темата, да си го видам и вториот дел . Ја обожавам Алба:D:D